Մարտի 22-ին Հայաստանի 2009թ. բարձրագույն լիգայի արծաթե մրցանակակիր «Միկան» ներկայացրել է իր 4 նոր ֆուտբոլիստներին:
2010թ. խաղաշրջանում «Միկայի» կազմում կխաղան Հրայր Մկոյանը, դարպասապահ Սաուլիուս Կլեվինսկասը (Լատվիա), հարձակվող Մինդագուաս Գրիգալեւիչյուսը (Լատվիա) եւ կիսապաշտպան Էդիլսոն Ժունիորը (Բրազիլիա):
Գրիգալեւիչյուսն ուրախ է կրել «Միկայի» համազգեստը: «Թիմը շատ համերաշխ է, լավ նախապատրաստման համար կան բոլոր պայմանները, հարկավոր է մի քիչ ժամանակ` կլիմային ընտելանալու համար»,-ասել է հարձակվողը:
Հրայր Մկոյանն անցյալ խաղաշրջանում դարձավ բրոնզե մրցանակակիր «Ուլիսի» կազմում: Այժմ նա պայմանագիր ունի «Միկայի» հետ: «Այժմ ես խաղում եմ այս թիմում, քանի որ համարում եմ, որ այստեղ կարող եմ ցույց տալ իմ կարողությունները»,-ասել է Մկոյանը:
Արդեն մարտի 24-ին նոր ֆուտբոլիստները կկարողանան դրսեւորել իրենց: «Միկան» Հայաստանի գավաթի 1/4 եզրափակչում կխաղա «Կիլիկիայի» հետ:

22 марта серебряный призер Высшей Лиги Армении 2009 года ''Мика'' представил 4 новых футболистов.
В сезоне 2010 в составе ''Мики'' сыграют защитник Грайр Мкоян, вратарь Саулиус Клевинскас (Латвия), нападающий Миндагуас Григалевичюсь (Латвия) и полузащитник Эдилсон Жуниор (Бразилия).
Григалевичюс рад, что наденет форму ''Мики''. ''Команда очень дружная, для хорошей подготовки есть все условия, нужно лишь немного времени, чтобы привыкнуть к климату '',- сказал нападающий.
Грайм Мкоян в прошлом сезоне стал бронзовым призером в составе ''Улисса''. Сейчас у него контракт с ''Микой''. '' Сейчас я играю в этой команде, поскольку считаю, что здесь смогу показать себя,- отметил Мкоян.
Уже 24 марта новые футболисты смогут проявить себя. ''Мика'' в 1/4 финале Кубка Армении сыграет с ''Киликией''.