Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի մարզիչ Ուլի Վեգներն ասել է, որ իր սանը պատրաստ է հաղթել Անդրե Դիրելին, որի հետ կհանդիպի «Super Six World Boxing Classic» մրցաշարի շրջանակներում: «Դիրելն իրոք շատ ուժեղ բռնցքամարտիկ է,-հայտարարել է Վեգները fightnesw.com-ին: Նրա հանկարծահաս հարձակումները շատ վտանգավոր են, ուստի Արթուրը պետք է հետեւողականորեն կատարի իր ծրագիրը, որը մենք բարելավել ենք վերջին շաբաթներին եւ այդ դեպքում նա կհաղթի»:
Մարզիչը նշել է նաեւ, որ մենամարտի տեղափոխումը մարտի 6-ից մարտի 27-ը, օգտակար եղավ Արթուրի համար: «Երբ մենք մարզվում էինք Փալմ Սփրինգսում, Արթուրը ոչ մի կերպ չէր կարողանում լավագույն մարզավիճակ ձեռք բերել: Նա ուղղակի չէր հասցնում հանգստանալ: Նրան մշտապես մեծ թվով ընկերներ էին այցելում: Նրանք շատ հաճելի այցելուներ էին, սակայն այդ ամենը այնքան էլ համատեղելի չէ մենամարտին պատրաստվելու հետ»,-ասել է Վեգները:
Նա նշել է, որ երբ նրանք տեղափոխեցին մարզական ճամբարը Քինբաում, Աբրահամն ավելի կենտրոնացավ մենամարտի վրա: «Սկզբում ես դժգոհ էի մենամարտի հետաձգումից, սակայն, ճիշտն ասած, դա բարենպաստ անդրադարձավ նաեւ մեզ վրա: Քինբաումում Արթուրը կարողացավ կենտրոնանալ նախապատրաստման վրա եւ բարելավել իր մարզավիճակը»,-ասել է Վեգները:

23 Март 2010 - 06:57 AMT
Тренер армянского боксера Артура Абрахама (Германия) Улли Вегнер сказал, что его подопечный готов одержать победу над Андре Дирреллом (США), с которым встретится в рамках турнира ''Super Six World Boxing Classic''. ''Диррел действительно очень сильный боксер, – заявил Вегнер fightnews.com. – Его внезапные атаки очень опасны и поэтому Артур должен последовательно выполнять план на бой, который мы улучшили за последние недели и тогда он победит''.
Тренер так же отметил, что перенос боя с 6 марта, на 27 марта пошёл на пользу Абрахаму. ''Когда мы тренировались в Палм Спрингс, Артур никак не мог набрать оптимальную форму. Он просто не успевал отдохнуть. Его постоянно посещало большое количество друзей, проживающих там. Они были весьма приятными посетителями, но все это тяжело вяжется с подготовкой к бою'',- сказал Вегнер.
Тренер армянского боксера отметил, что когда они перенесли тренировочный лагерь в Кинбаум, сосредоточенность Абрахама к поединку возросла. ''Сначала я был недоволен переносом боя на новую дату, но, честно сказать, это благоприятно сказалось на нас. В Кинбауме Артур сумел сосредоточиться на подготовке и улучшить свою форму'',- подчеркнул Ули Венгер.