23 Մարտ 2010 - 10:53 AMT
Դավիթ Նալբանդյանն աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների վարկանիշային աղյուսակում զբաղեցնում է 161-րդ տեղը
Մարտի 22-ին Թենիսի միջազգային ասոցիացիան (ԹՄԱ) հրատարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների նոր վարկանիշը:
Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը 300 միավորով զբաղեցնում է 161-րդ տեղը: Փետրվարի վարկանիշի համեմատ 2 հորիզոնականով զիջել է դիրքերը:
Ինչպես հաղորդում է gotennis.ru-ն, առաջին տեղում է Ռոջեր Ֆեդերերը (Շվեյցարիա), երկրորդում` Նովակ Ջոկովիչը (Սերբիա): Իսպանացի Ռաֆայել Նադալը չորրորդն է, Էնդի Մարրեյը` երրորդը:

22 марта АТР (Международная ассоциация тенниса) опубликовал новый рейтинг сильнейших теннисистов мира.
Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян с 300 очками занимает 161 место. По сравнению с февральским рейтингом он опустился на 2 строчек. Тогда теннисист с 325 очками занимал 159 место.
Как сообщает gotennis.ru, первое место в рейтинге продолжает занимать Роджер Федерер (Швейцария), на 2- Новак Джокович (Сербия). В 10 мужской табели произошло два изменения – испанец Рафэль Надаль стал четверым, Энди Маррей (Англия) его обошел и занял 3 место.