Մարտի 24-ին Հայաստանի սամբոյի հավաքականը կմեկնի Մոսկվա, որտեղ 25-27-ը կկայանա կանանց եւ տղամարդկանց սպորտային ու մարտական սամբոյի Անատոլի Խարլամպիեւի Հուշամրցաշարին: Հայկական պատվիրակությունը կգլխավորի ՀՀ Սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լեւոն Հայրապետյանը:
Ինչպես հաղորդում է Սամբոյի ֆեդերացիան, Հուշամրցաշարում Հայաստանը կներկայացնեն սամբիստներ Վաչիկ Վարդանյանը (68կգ ք/կ), Աշոտ Դանիելյանը (74կգ ք/կ), Արմեն Իսպիրյանը (90կգ ք/կ) եւ Ժաննա Վարդանյանը (48կգ ք/կ):
Խարլամպիեւի Հուշախաղն աշխարհի ոչ պաշտոնական առաջնություն է համարվում եւ տեղի է ունենում 1980 թվականից ի վեր: Սկսած 1982 թվականից առաջնությունը միջազգային է դարձել, իսկ 2009-ից Սուպերգավաթի կարգավիճակ ստացել:

24 марта M сборная Армении по самбо отбудет в Москву, где 25-27 марта состоится мемориал Анатолия Харлампиева по спортивному и боевому самбо среди мужчин и женщин. Армянскую делегацию возглавит президент Федерации самбо РА Левон Айрапетян.
Как сообщает Федерация самбо, Армению на мемориале представят Вачик Вартанян (в/к 68), Ашот Даниелян (в/к 74), Армен Испирян (в/к 90) и Жанна Вартанян (в/к 48).
Мемориал Харлампиева считается неофициальным чемпионатом мира и проходит с 1980 года. С 1982 года турнир стал международным, а с 2009 года получил статус Суперкубка.