Հայազգի արգենտինաբնակ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը հուսով է, որ պրակտիկա ձեռք կբերի Sony Ericsson Open-2010 մրցախաղում, որը մեկնարկել է մարտի 23-ին Մայամիում: Նա ստացել է wild card: Առաջին մրցաշրջանում խաղալու է լեհ Լուկաշ Կուբոտի դեմ:
«Ես մեկնել եմ Ստոկհոլմ եւ խաղացել եմ Դեւիս Կուբկի հավաքականի համար: Ես մտածեցի` ինչու չխաղամ զույգերի մրցախաղում: Հետո որոշեցի համարձակություն ունենալ եւ կորտ դուրս եկա միայնակ: Դա խենթի որոշում էր, բայց մենք հաղթեցինք, եւ ես վստահություն ձեռք բերեցի իմ ուժերի հանդեպ, – մեջբերում է gotennis.ru -ն:- Հիմա ես պետք է որքան հնարավոր է շատ մրցախաղերում խաղամ: Ուզում եմ Մայամիում հաղթել, սակայն դեռեւս շատ քիչ ժամանակ եմ կորտում անցկացնում: Ինձ ոչ թե վերականգնման ժամանակ է պետք, այլ խաղալու: Ինձ մոտ մեկ ամիս հետո ամեն ինչ շատ լավ է լինելու», – ասել է Նալբանդյանը:

Argentinean Armenian tennis player David Nalbandian expects to practice at the Sony Ericsson Open-2010 tournament, which kicks off on March 23 in Miami. Argentinian tennis player received a wild card. In the match of the first round he will play against a Polish Lucas Kubota.
”I promptly went to Stockholm and played for the national team in the Davis Cup. I thought: “Why not to play the double match, but then decided to take a chance and went alone to court. It was a crazy decision, but we won, and I became confident,” gotennis.ru quoted Nalbandian.
”Now I have to hold as many matches as possible. I want to win in Miami, but in fact I spent too little time on the court. I do not have time to recover, I need to play. In a month, I will be all right,” Nalbandian said.