Մարտի 24-ին Հայաստանի Գավաթի 1/4 եզրափակչի շրջանակներում «Շիրակը» Գյումրու «Քաղաքային» մարզադաշտում ընդունեց «Բանանցին»: Հանդիպումը 1:0 հաշվով ավարտվեց երեւանյան ակումբի հաղթանակով: Հանդիպման միակ գոլը 61-րդ րոպեին հարվածեց Դարկո Լովրիչը:
Այդպիսով, ավարտվեցին 1/4 եզրափակչի բոլոր 4 հանդիպումները: Մնացած խաղերում «Փյունիկը» 1:0 հաշվով հաղթանակ տարավ «Իմպուլսի» հանդեպ, «Միկան» 3:0 հաշվով` «Կիլիկիայի» հանդեպ, «Ուլիսը» 1:1 հաշվով ոչ ոքի ավարտեց իր հանդիպումը «Գանձասարի» հետ:
Պատասխան հանդիպումները տեղի կունենան ապրիլի 6-ին եւ 7-ին: Իսկ կիսաեզրափակչում կհանդիպեն այդ խաղերի հաղթողները, հանդիպումները կկայանան ապրիլի 13-14-ը եւ ապրիլի 20-21-ը: Հայաստանի Գավաթի եզրափակիչը տեղի կունենա մայիսի 9-ին:

24 марта в рамках 1/4 финала Кубка Армении ''Ширак'' на ''Городском'' стадионе Гюмри принял ''Бананц''. Матч закончился победой ереванского клуба со счетом 1:0. Единственный гол матча забил легионер ''Бананца'' Дарко Ловрич на 61 минуте.
Таким образом, завершились все 4 игры 1/4 финала. В остальных играх ''Пюник'' 1:0 победил ''Импульс'', ''Мика''- 3:0 ''Киликию'', ''Улисс'' сыграл вничью – 1:1 с ''Гандзасаром''.
Ответные матчи состоятся 6 и 7 апреля. А в полуфинале встретятся победители этих встреч, которые пройдут 13-14 апреля и 20-21 апреля. Финал Кубка Армении пройдет 9 мая.