Երեւանում հայտնի կրկեսային դերասան, միմ եւ ծաղրածու Լեոնիդ Ենգիբարովի 75-ամյակին նվիրված մի շարք միջոցառումներ տեղի կունենան, որոնք կազմակերպվել են ՀՀ Մշակույթի նախարարության կողմից` Երեւանի մնջախաղի պետական թատրոնի եւ ՀՀ ԱԺ աջակցությամբ:
«Լեոնիդ Ենգիբարովի 75-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը մարտի 27-ին կբացի Մնջախաղի թատրոնի ներկայացումը, որը տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ այգում` «Ազգային Ժողովի բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում»,- մարտի 25-ին կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդեց ՀՀ խորհրդարանի մշակութային կապերի գծով համակարգող Արմինե Անտիկյանը:

В Ереване состоится ряд мероприятий посвященных 75-летию знаменитого циркового артиста, мима и клоуна Леонида Енгибарова, организованные Министерством культуры РА при содействии Ереванского государственного театра пантомимы и НС РА.
Ряд мероприятий посвященных 75-летию Енгибарова откроет 27-го марта спектакль театра пантомимы, который пройдет в парке НС РА, в рамках программы “Открытые двери Национального Собрания”,- в ходе пресс-конференции 25-го марта сообщила координатор по культурным связям армянского парламента Армине Антикян.