Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի գործակալ Վիլֆրեդ Զաուերլենդը համոզված է, որ Աբրահամը նոկաուտի էր ենթարկելու Անդրե Դիրելլին, եթե չորակազրկվեր 11-րդ ռաունդում: Մարտի 27-ին բռնցքամարտիկներն անցկացրել են երկրորդ շրջանի առաջին հանդիպումը «Super Six» մրցաշարի շրջանակներում:
«Դանդաղ մեկնարկից հետո Արթուրը սկսեց ծանր հարվածներ հասցնել,- մեջբերում է Զաուերլենդին boxingscene.com-ը.- Դիրելլը շասներ չուներ տեսնելու 12-րդ ռաունդի ավարտը»:
11-րդ ռաունդի կեսին Աբրահամի հարվածից Դիրելլը վայր ընկավ, հայ բռնցքամարտիկը ծանր հարված հասցրեց աջից, որից հետո ամերիկացին ընկավ մեջքի վրա եւ կարողացավ բարձրանալ միայն մի քանի րոպե անց բժշկական օգնություն ստանալուց հետո: Աբրահամը որակազրկվեց արգելված հարվածի պատճառով, եւ հաղթանակը շնորհվեց Դիրելլին:
Զաուերլենդը, նայելով 11 ռաունդների տեսագրությունը, հայտարարեց, որ Դիրելլն օգտվեց հաղթանակը «գողանալու» հնարավորությունից հատկապես այն ժամանակ, երբ Աբրահամն ուժեղացրել էր ճնշումը: «Տեսագրության մեջ պարզ երեւում է, որ Դիրելլն ընկավ, բայց Արթուրը չկարողացավ դա հասկանալ թեժ մարտում: Նա ուղղակի փորձում էր շարունակել գրոհը»,- նշել է Զաուերլենդը: – Դիրելլը հիանալի դերասան է: Մենք ուրախ ենք, որ բժշկական հետազոտությունը ցույց է տվել, որ նրա հետ ամեն ինչ կարգին է, թեեւ, անկեղծ ասած, մենք ուրիշ ոչինչ չէինք սպասում, քանի որ նա ուղղակի կեղծում էր: Այդպիսի խաղի համար նա «Օսկարի» է արժանի: Իր հերթին, Աբրահամը հույս ունի, որ Դիրելի հետ ամեն ինչ կարգին է: «Ես կարծում էի,որ կարելի է շարունակել մարտը, քանի որ մրցավարը չկանգնեցրեց հանդիպումը: Այդ պահին ես չէին նայում ոտքերին, այլ միայն աչքերին»,- ավելացրել է Աբրահամը: – Ես միշտ դանդաղ եմ սկսում: Ես այդպես եմ կռվում: Բայց հետագա ռաունդներում ես սկսել էի մենամարտի ընթացքը վերցնել իմ ձեռքը»:

Arthur Abraham’s promoter Wilfried Sauerland has no doubts that Super Six World Boxing Classic tournament point leader Abraham would have knocked Andre Dirrell out had it not been for his controversial disqualification in the 11th round.
“After a slow start, Arthur was finally landing his power punches,” Sauerland said. “He clearly knocked Dirrell down in the tenth and was following it up in the 11th. There is no way Dirrell would have seen the end of the 12th round.”
After reviewing the tape, Sauerland stated that a clearly exhausted Dirrell seized his chance to sneak out of the fight when the chance presented itself, especially with Abraham upping pressure before the controversial ending. “The TV pictures indicate that Dirrell was down, but there is no way Arthur could have realized that in the heat of the moment. He was just trying to keep up the attack. However, Dirrell is a very good actor. We are glad that his check-up at the hospital turned out just fine but frankly we did not expect any other outcome since he was just acting. He deserves an Oscar for his performance.”
The 26-year-old American was taken to hospital after the fight. “I wish him all the best and hope he is fine,” Abraham said. “I thought I could still punch because the referee did not stop us. In the heat of the moment I was not watching his feet but only his head. As a professional boxer, you always try and make pressure.”
Abraham said it was a very competitive fight. “I am a slow starter,” he added. “That is how I fight. But I picked up in the later rounds and connected.” Abraham was knocked down for the first time his career in the fourth but returned the favour in the tenth when he floored Dirrell, although no knock-down was credited.