Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի գործակալ Վիլֆրեդ Զաուերլենդը համոզված է, որ Աբրահամը նոկաուտի էր ենթարկելու Անդրե Դիրելլին, եթե չորակազրկվեր 11-րդ ռաունդում: Մարտի 27-ին բռնցքամարտիկներն անցկացրել են երկրորդ շրջանի առաջին հանդիպումը «Super Six» մրցաշարի շրջանակներում:
«Դանդաղ մեկնարկից հետո Արթուրը սկսեց ծանր հարվածներ հասցնել,- մեջբերում է Զաուերլենդին boxingscene.com-ը.- Դիրելլը շասներ չուներ տեսնելու 12-րդ ռաունդի ավարտը»:
11-րդ ռաունդի կեսին Աբրահամի հարվածից Դիրելլը վայր ընկավ, հայ բռնցքամարտիկը ծանր հարված հասցրեց աջից, որից հետո ամերիկացին ընկավ մեջքի վրա եւ կարողացավ բարձրանալ միայն մի քանի րոպե անց բժշկական օգնություն ստանալուց հետո: Աբրահամը որակազրկվեց արգելված հարվածի պատճառով, եւ հաղթանակը շնորհվեց Դիրելլին:
Զաուերլենդը, նայելով 11 ռաունդների տեսագրությունը, հայտարարեց, որ Դիրելլն օգտվեց հաղթանակը «գողանալու» հնարավորությունից հատկապես այն ժամանակ, երբ Աբրահամն ուժեղացրել էր ճնշումը: «Տեսագրության մեջ պարզ երեւում է, որ Դիրելլն ընկավ, բայց Արթուրը չկարողացավ դա հասկանալ թեժ մարտում: Նա ուղղակի փորձում էր շարունակել գրոհը»,- նշել է Զաուերլենդը: – Դիրելլը հիանալի դերասան է: Մենք ուրախ ենք, որ բժշկական հետազոտությունը ցույց է տվել, որ նրա հետ ամեն ինչ կարգին է, թեեւ, անկեղծ ասած, մենք ուրիշ ոչինչ չէինք սպասում, քանի որ նա ուղղակի կեղծում էր: Այդպիսի խաղի համար նա «Օսկարի» է արժանի: Իր հերթին, Աբրահամը հույս ունի, որ Դիրելի հետ ամեն ինչ կարգին է: «Ես կարծում էի,որ կարելի է շարունակել մարտը, քանի որ մրցավարը չկանգնեցրեց հանդիպումը: Այդ պահին ես չէին նայում ոտքերին, այլ միայն աչքերին»,- ավելացրել է Աբրահամը: – Ես միշտ դանդաղ եմ սկսում: Ես այդպես եմ կռվում: Բայց հետագա ռաունդներում ես սկսել էի մենամարտի ընթացքը վերցնել իմ ձեռքը»:

Промоутер армянского боксера Артура Абрахама Вилфред Зауэрлэнд уверен в том, что его подопечный нокаутировал бы Андре Диррелла, если не был дисквалифицирован в 11 раунде. 27 марта боксеры провели первую встречу второго круга в рамках турнира ''Super Six''.
«После медленного старта Артур начал всаживать тяжелые удары, – цитирует Зауэрлэнда boxingscene.com. – У Диррела не было шансов увидеть окончание 12 раунда».
В середине 11 раунда от удара Абрахама Диррелл упал, армянский боксер пробил тяжелый удар справа, после которого американец завалился на спину и сумел подняться только через несколько минут после оказания ему врачебной помощи. Абрахам был дисквалифицирован за нанесение запрещенного удара, и победа в бою досталась Дирреллу.
Зауэрленд, просмотрев запись поединка и эпизод 11 раунда, заявил, что Диррелл воспользовался выпавшей ему возможностью «украсть» победу и особенно тогда, когда Абрахам усилил прессинг. «На записи отчетливо видно, что Диррелл упал, но Артур не мог понять этого в пылу борьбы. Он просто пытался продолжить атаку, – отметил Зауэрлэнд. – Но Диррелл превосходный актер. Мы рады, что медицинское обследование показало, что с ним все в порядке, хотя, честно сказать, ничего другого мы и не ожидали, так как он просто притворялся. Он достоин «Оскара» за такую игру».
В свою очередь Абрахам надеется, что с Дирреллом все будет в порядке «Я думал, что можно продолжать бой, потому что рефери не остановил встречу. В тот момент я не смотрел на его ноги, а только на глаза,- добавил Абрахам,- Я всегда медленно начинаю. Именно так я и дерусь. Но в поздних раундах я начал брать ход поединка в свои руки».