Աշխարհի չորրորդ ռակետ Ռաֆայել Նադալը առանց դժվարության դուրս է եկել Մայամիում ընթացող Sony Ericsson Open-2010-ի չորրորդ շրջան: Նադալը հանդիպել է վերջերս ծանր վնասվածքից հետո մրցաշրջան
վերադարձած արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանի:
Առաջին սեթում առաջինը հաջողվեց բրեյքի հասնել իսպանացուն, սակայն, իր առավելությունը նա չկարողացավ պահպանել եւ գրեթե անմիջապես զիջեց հակառակորդին: Այնուհետեւ հավասար պայքար ընթացավ, որն ավարտվեց օրինաչափ թայ-բրեյքով, որտեղ ավելի ուժեղ էր Նալբանդյանը` 7:6, հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Այնուհետեւ իսպանացուն այնուամենայնիվ հաջողվեց խլել նախաձեռնությունը եւ հաջորդ 2 սեթում նույն 6:2 հաշվով հաղթանակ տանել: Այդպիսով, Ռաֆայելին հաջողվեց հավասարեցնել Նալբանդյանի հետ իր անձնական հաշիվը` 2:2:
Հաղթանակից հետո Նադալն ասաց, որ խաղը ծանր էր: «Ես հիանալի գիտեի, թե որքան լավ կարող է խաղալ Նալբանդյանը: Ես գիտեի, որ դա հասարակ մենամարտ չի լինելու, միշտ մի փոք վախ կա, երբ դուրս ես գալիս կորտ նման տաղանդավոր մարզիկի դեմ, ինչպիսին է Դավիթը»,-ասել է նա:

Rafael Nadal reversed the trend of big name exits in the Sony Ericsson Open in Miami, but the Spaniard had to fight back from dropping the opening set before edging past Argentine David Nalbandian on Sunday, CNN reported.
Nadal, who was given a first round bye, recovered from losing an opening tie-break to defeat his opponent 6-7 6-2 6-2, setting-up a fourth round showdown with compatriot David Ferrer.
Speaking to the official ATP Tour Web site, Nadal said: “When you go on court against a player with his talent, you are always a little bit scared what will happen. I think having a long first set was better for me than for him. I felt he was a little bit more tired than me. He started to make more mistakes, and it was a little bit easier for me to play.”