Մարտի 28-ին տեղի ունեցան Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության առաջին փուլի երկու վերջին խաղերը: «Միկան» սեփական մարզադաշտում ջախջախել է «Բանանցին»: Երկրորդ փուլում «Միկան» առավելությունն իր ձեռքը վերցրեց եւ 4 գոլ խփեց: Գոլերի հեղինակ դարձան Նարեկ Բեգլարյանը, Ալեքս դա Սիլվան, Էդնեյ դը Օլիվեյրան եւ Մինդաուգաս Գրիգալեւիչյուսը:
Իսկ «Կիլիկիան» ընդունեց Կապանի «Գանձասարին»: Խաղի հաշիվը բացեցին հյուրերը, աչքի ընկավ Արսեն Ավետիսյանը: Սակայն «Կիլիկիան» ոչ միայն կարողացավ հավասարեցնել հաշիվը, Սարգիս Մովսիսյանի գոլի շնորհիվ: Խաղն ավարտվեց 3:1 հաշվով, վերջին երկու գոլը «Կիլիկիայի» կազմում խփեցին Տիգրան Ղարաբաղցյանը եւ Հովհաննես Մնացականյանը:
Հայաստանի 2010 թվականի բարձրագույն լիգայի առաջին փուլից հետո 4 թիմ 3 միավոր ունի` «Միկան», «Ուլիսը» եւ «Կիլիկիան»:

28 марта состоялись два последних матча первого тура чемпионата Армении по футболу. На домашнем стадионе «Мика» разгромила «Бананц». В первом тайме счет игры не открылся. Во втором тайме “Мика” взяла преимущество в свои руки и забила 4 гола. Авторами голов стали Нарек Бегларян, Алекс Да Силва , Эдней Де Оливейра и Миндаугас Григалевичюс.
А “Киликия” приняла капанского “Гандзасара”. Счет игры открыли гости, отличился Арсен Аветисян. Но “Киликия” не только смогла сравнять счет, благодаря голу Саркиса Мовсисяна. Матч закончился со счетом 3:1, последние два гола в составе “Киликии” забили Тигран Карабахцян и Оганнес Мнацаканян.
После первого тура Высшей лиги Армении 2010 года 4 команды имеют по 3 очка: “Мика”, “Пюник”, “Улисс” и “Киликия”.