Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հնագույն ձեռագրերի ինստիտուտ Մատենադարանի ցուցանմուշների կրկնօրինակները ապրիլի 1-3-ը ներկայացվելու են Բեյրութի UNESCO-ի սրահում «Բեյրութը գրքի միջազգային մայրաքաղաք» ծրագրի շրջանակներում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Մատենադարանի տնօրեն Հրաչյա Թամրազյանը:
Մատենադարանի գլխավոր ավանդապահ Գեւորգ Տեր-Վարդանյանն իր հերթին նշեց, որ ցուցահանդեսը շատ հագեցած է լինելու, քանի որ ներկայացվելու են հնագույն միջնադարյան ձեռագրերի կրկնօրինակները. 5-րդ դարի թարգմանական եւ ինքնուրույն գրականություն, հայկական մանրանկարչության առանձին նմուշներ:

“Копии экспонатов ереванского Института древних рукописей “Матенадаран” будут представлены в зале UNESCO в Бейруте 1-3 апреля в рамках программы “Бейрут – международная столица книги”,- об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил директор Матенадарана Грачя Тамразян.
Главный архивариус Матенадарана Геворк Тер-Варданян, в свою очередь отметил, что выставка будет очень насыщенной, так как будут представлены копии древнейших средневековых рукописей: переводной и оригинальной литературы 5-го века, отдельные примеры армянской миниатюры.