«Պատ» կեսժամանոց ֆիլմը, որը պատմում է Դիարբեքիրի եկեղեցիներից մեկում բնակություն հաստատած հայկական ընտանիքի կյանքի մասին, «Լավագույն փաստագրական ֆիլմ» անվանակարգում դարձել է Akbank կարճամետրաժ ֆիլմերի 6-րդ փառատոնի հաղթող, որը տեղի էր ունենում մարտի 1-11-ը Թուրքիայում:
Ֆիլմը նկարահանել են «Սելչուկ» համալսարանի հեռահաղորդակցության ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողներ Էմրե Կարադաշը եւ Դենիզ Օգուզսոյը:
Ինչպես հայտնում է Today's Zaman թերթը, «Լավագույն կարճամետրաժ դրամատիկ ֆիլմ» անվանակարգում հաղթել է Անիլ Դինքի «Խորք» ֆիլմը: Ներկայացված ֆիլմերը լավագույնն են դարձել 30 ֆինալիստների շարքում:

Получасовой фильм “Стена”, рассказывающий о жизни армянской семьи, поселившейся в одной из церквей Диарбекира, стал победителем в номинации “Лучший документальный фильм” 6-го фестиваля короткометражных фильмов Akbank, проходившего с 1 по 11 марта в Турции.
Фильм сняли студенты 4-го курса факультета телекоммуникаций, университета "Сельчук" – Эмре Карадаш и Дениз Огузсой.
Как сообщает газета Today`s Zaman, победителем в номинации “Лучший короткометражный драматический фильм” стал фильм “Глубина” Анила Динка. Представленные фильмы стали лучшими среди 30 финалистов.