Վերջնական պայմանավորվածության հասնելու դեպքում վիրտուոզ դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանը պատրաստ է ներկայացնել Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2010»-ում:
Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է երաժիշտն ու հավելել. «Վերջնական որոշումը կախված է երգչուհուց եւ նրա թիմից: Մայիսի 22-ին ես պայմանագրով համերգ ունեմ Իտալիայում, սակայն պատրաստ եմ չեղյալ հայտարարել իմ ելույթը հայտնի կոմպոզիտոր Լուդվիգոյի հետ, եթե իմ ելույթը օգտակար կլինի երգչուհու եւ իմ երկրի համար, ապա ես պատրաստ եմ մեկնել Նորվեգիա»;
Ըստ Հայաստանում Եվրատեսիլի ազգային ընտրական փուլի 22-ամյա Եվա Ռիվասը Դոնի Ռոստովից կներկայացնի Հայաստանը «Apricot stone» երգով` երաժշտություն Արմեն Մարտիրոսյանի, խոսքեր` Կարեն Կավալերյանի: Ըստ վիճակահանության, Հայաստանը, Թուրքիան, Ուկրաինան, Դանիան, Իսրայելը, Լիտվան, Շվեդիան, Շվեյցարիան, Վրաստանը, Բուլղարիան, Խորվաթիան, Կիպրոսը, Հորդանանը, Հոլանդիան, Ռումինիան, Ադրբեջանն ու Սլովենիան հանդես կգան երկրորդ կիսաեզրափակչում` մայիսի 27-ին: Եզրափակիչը տեղի կունենա մայիսի 29-ին:

Armenian duduk virtuoso Jivan Gasparyan is ready to represent Armenia at Eurovision 2010 with Eva Rivas . As Jivan Gasparyan told a news conference in Yerevan, the final decision depends on the singer and her team. “n May 22, I contracted a concert in Italy with the famous composer, however, if the singer and my country will benefit from my participation, I am ready to go to Norway," he said.
Following the national selection of Eurovision Song Contest in Armenia, 22-year-old singer Eva Rivas from Rostov-on-Don with the song "Apricot stone" (music by Armen Martirosyan, words by Karen Kavaleryan) will represent Armenia at Eurovision 2010. According to the draw, Armenia, Turkey, Ukraine, Denmark, Israel, Lithuania, Sweden, Switzerland, Georgia, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Jordan, Netherlands, Romania, Azerbaijan and Slovenia will perform in the second semifinal of the Eurovision Song Contest in Oslo, which will be held on May 27. The first semifinal of the musical contest will be held on May 25 and the finals are scheduled for May 29.