Վերջնական պայմանավորվածության հասնելու դեպքում վիրտուոզ դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանը պատրաստ է ներկայացնել Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2010»-ում:
Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է երաժիշտն ու հավելել. «Վերջնական որոշումը կախված է երգչուհուց եւ նրա թիմից: Մայիսի 22-ին ես պայմանագրով համերգ ունեմ Իտալիայում, սակայն պատրաստ եմ չեղյալ հայտարարել իմ ելույթը հայտնի կոմպոզիտոր Լուդվիգոյի հետ, եթե իմ ելույթը օգտակար կլինի երգչուհու եւ իմ երկրի համար, ապա ես պատրաստ եմ մեկնել Նորվեգիա»;
Ըստ Հայաստանում Եվրատեսիլի ազգային ընտրական փուլի 22-ամյա Եվա Ռիվասը Դոնի Ռոստովից կներկայացնի Հայաստանը «Apricot stone» երգով` երաժշտություն Արմեն Մարտիրոսյանի, խոսքեր` Կարեն Կավալերյանի: Ըստ վիճակահանության, Հայաստանը, Թուրքիան, Ուկրաինան, Դանիան, Իսրայելը, Լիտվան, Շվեդիան, Շվեյցարիան, Վրաստանը, Բուլղարիան, Խորվաթիան, Կիպրոսը, Հորդանանը, Հոլանդիան, Ռումինիան, Ադրբեջանն ու Սլովենիան հանդես կգան երկրորդ կիսաեզրափակչում` մայիսի 27-ին: Եզրափակիչը տեղի կունենա մայիսի 29-ին:

1 Апрель 2010 - 13:55 AMT
В случае достижения окончательной договоренности виртуоз-дудукист Дживан Гаспарян готов вместе с Евой Ривас представлять Армению на конкурсе “Евровидение-2010”.
Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил музыкант и добавил: “Окончательное решение зависит от самой певицы и ее команды. 22 мая у меня по контракту запланирован концерт в Италии с известным композитором Лудвиго, тем не менее, если мое участие принесет пользу певице и моей стране, то я готов поехать в Норвегию”.
По итогам нацотбора конкурса Евровидения в Армении 22-летняя певица Ева Ривас из Ростова-на-Дону с песней “Apricot stone” (муз. Армена Мартиросяна, слова Карена Кавалеряна) представит Армению на конкурсе “Евровидение-2010”. Согласно жеребьевке, Армения, Турция, Украина, Дания, Израиль, Литва, Швеция, Швейцария, Грузия, Болгария, Хорватия, Кипр, Иордания, Голландия, Румыния, Азербайджан и Словения выступят во втором полуфинале Евровидения в Осло, который состоится 27 мая. Первый полуфинал музыкального турнира состоится 25 мая, а финал – 29 мая.