5 Ապրիլ 2010 - 10:24 AMT
Երեւանի Հովհաննես Թումանյանի տուն-թանգարանում տեղի ունեցավ “Ազգային գույները” ցուցահանդեսը, որը նախապատրաստել էին Տավուշի մարզի Կողբ գյուղի կերպարվեստի դպրոցի ուսուցիչները: Ցուցահանդեսում ներկայացվել են դպրոցի ուսուցիչներ Աննա Նասիբյանի, Արուսյակ Փաշիկյանի, Սաթենիկ Ղուլիջանյանի շուրջ 90 աշխատանքները: Ներկայացված են նաեւ դպրոցի շրջանավարատ, վերջերս վախճանված Հարութ Հախվերդյանի գործերը: Ներկայացվել են նաեւ 20 լուսանկարներ, եւ ձեռքի աշխատանքի նմուշներ:
“Ցուցահանդեսն անցել է շատ բարձր մակարդակով եւ մենք շատ գոհ ենք”,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ցուցահանդեսի կազմակերպիչ Աննա Նասիբյանը:
Կողբը գտնվում է Հայաստանի հյուսիս-արեւելքում, Տավուշի մարզի հյուսիսում: Կողբը խոշորագույն հայկական գյուղերից է, նրա բնակչությունը շուրջ 5 հազար է: Գյուղը բաժանված է երկու մասի Կողբ գետով:

5 Апрель 2010 - 10:24 AMT
В ереванском доме-музее Ованеса Туманяна состоялась выставка “Национальные цвета”, подготовленная учителями художественной школы села Кохб Тавушской области Армении. На выставке были представлены примерно 90 работ учителей школы Анны Насибян, Арусяк Пашикян, Сатеник Гулиджанян, а также одного из выпускников школы, недавно скончавшегося Арута Ахвердяна. Там же были представлены 20 фотографий, и другие изделия ручной работы.
“Выставка прошла на очень высоком уровне, и мы очень довольны ею”,- подчеркнула в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net организатор выставки Анна Насибян.
Кохб – село, расположенное на северо-востоке Армении, на севере области Тавуш. Кохб является одним из крупных армянских сёл, его население составляет около 5 тыс. человек. Расположено в 4 км от Ноемберяна. Село разделено на две части рекой Кохб.