Երևանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնը Մոսկվայի թատերական փառատոնի “Դիմակ պլյուս” արտամրցութային ծրագրում կներկայացնի Հայաստանը:
“Դիմակ պլյուս” ծրագիրը անց է կացվում Մոսկվայում (Ռուսաստան)` մարտի 10-ից մինչեւ ապրիլի 15-ը: Հայաստանը ներկայացնող թատրոնը ռուս հանդիսատեսին մայիսի 9-ին Վ. Մեյերխոլդի անվ. թատրոնում կցուցադրի “Ամպերից պոկված հեքիաթը” ներկայացումը:
“Ամպերից պոկված հեքիաթը” ներկայացումը ընտրել է “Ոսկե դիմակ” փառատոնի թատերական քննադատների խումբը: Ներկայացման բեմադրիչը Զարուհի Անտոնյանն է, նկարիչը Ալինա Ալեքսանյանը: Ներկայացումը 2009 թ. “Լավագույն երիտասարդական ներկայացում” անվանակարգում արժանացել է Հայաստանի “Արտավազդ” ազգային թատերական պարգևին, նաեւ “Թատրոն-X 2009” թատերական փառատոնի շրջանակներում 26 ներկայացումների շարքում ճանաչվել է լավագույնը:

The Yerevan State Puppet Theatre after Tumanyan to present Armenia in the Mask Plus program of the Golden Mask Moscow All-Russian Theater Festival.
The program Mask Plus is held in Moscow (Russia) from March 10 to April 15. The theater representing Armenia will show the ‘Tale fallen from clouds’ play on May 9 at the Meierhold Theatre.
The play ‘Tale fallen from clouds’ was chosen by a group of theater critics of the Golden Mask festival.
‘Tale fallen from clouds’ is directed by Zaruhi Antonyan. The play was awarded the ‘Artavazd’ National Theatre Award of Armenia in 2009 as the ‘Best Youth Performance’ and was recognized the best among 26 plays at the Temp-X 2009 theater festival.