Ապրիլի 21-23-ը Դավիթ Համբարձումյանի մարզադպրոցում կկայանա լողի Հայաստանի բաց առաջնությունը: Մրցաշարին կմասնակցեն 120 լողորդներ և լողորդուհիներ Հայաստանի զանազան մարզերից ու Երևանից: "Քանի որ առաջնությունը բաց է, տարբեր տարիքային խմբերի մարզիկներ են մասնակցելու: Մեդալներ կխաղարկվեն լողի բոլոր ոճերում",- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց Հայաստանի Լողի ֆեդերացիայի նախագահ Իգոր Սաֆարյանը:
Առաջնության ավարտից հետո հայ լողորդները կպատրաստվեն միջազգային մրցաշարերին: Պատանի լողորդները կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանը, իսկ չափահասների աշխարհի առաջնությունը կկայանա Դուբայում: "Մեր պատանի լողորդները կարող են մասնակցել նաև Սինգապուրում կայանալիք Օլիմպիական խաղերին: Նրանք արդեն լրացրել են նորմերը, բայց առայժմ պարզ չէ, թե ով կներկայացնի Հայաստանն Օլիմպիական խաղերում",- նշեց Սաֆարյանը:

21-23 апреля в спортивной школе Давида Амбарцумяна состоится открытый чемпионат Армении по плаванию. На чемпионате примут участие 120 пловцов и пловчих из разных регионов Армении и Еревана. «Поскольку чемпионат открытый, будут участвовать спортсмены в разных возрастных категориях. Будут разыграны медали во всех видах»,- сказал президент Федерации плавания Армении Игорь Сафарян корреспонденту PanARMENIAN.Net.
После окончания чемпионата армянские пловцы будут готовиться к международным турнирам. Юные пловцы примут участие в чемпионате Европы, а чемпионат мира среди взрослых состоится в Дубае. «Наши юные пловцы могут принять участие также в сингапурских Олимпийских играх. Они уже заполнили нормы, но пока не ясно, кто представит Армению на Олимпийских играх»,- отметил Сафарян.