Հայաստանի կառավարությունը ապրիլի 8-ին կայացած նիստում հավանություն տվեց 2010 թվականի ապրիլի 14-18-ը Երևանում տափօղակով հոկեյի` աշխարհի մեծահասակների երրորդ դիվիզիոնի առաջնության կազմակերպման և անցկացման նպատակով ՀՀ 2010թ. պետական բյուջեով նախատեսված Հայաստանի կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին «Տափօղակով հոկեյի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպությանը միջոցներ տրամադրելու մասին որոշմանը:
ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարար Արթուր Պետրոսյանը նշեց, որ մրցույթի արդյունքներով կձեւավորվի Հայաստանի տափօղակով հոկեյի ազգային հավաքականի վերջնական կազմը Սոչիում 2014 թվականի Օլիմպիական խաղերին մասնակցելու համար:

8 Апрель 2010 - 09:33 AMT
Правительство Армении на заседании 8 апреля одобрило решение о выделении средств из резервного фонда с целью оказания содействия в проведении 14-18 апреля в Ереване третьего дивизионного первенства по хоккею с шайбой среди взрослых.
Министр спорта и по делам молодежи РА Артур Петросян отметил, что по результатам соревнования будет сформирован окончательный состав национальной сборной Армении по хоккею с шайбой для эффективного участия в квалификационном турнире Олимпийских игр в Сочи в 2014 году.