Օգոստոսի 21-ին հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը (Գերմանիա) “Super Six” մրցաշարի շրջանակներում անցկացնելու է իր վերջին մենամարտը Կարլ Ֆրոչի հետ (Անգլիա), հաղորդում է bild.de-ն:
Մարտի անցկացման հնարավոր տեղ են անվանում բրիտանական Նոթինհեմը կամ Բեռլինը: Հայ բռնցքամարտիկը կողմ է երկրորդ տարբերակին: “ԱՄՆ-ում պարտությունից հետո ես ցանկանում եմ մենամարտն անցկացնել բեռլինյան O2 World մրցասպարեզում, դա իմ ամրոցն է”,- ասել է Աբրահամը:
Աբրահամի ցանկությունն ավելի հեշտ կիրականանա, եթե Ֆրոչն ապրիլի 24-ին հաղթի Միկել Քեսլերին (Դանիա): Այդ հաղթանակը գրեթե ապահովում է Ֆրոչի մուտքը կիսաեզրափակիչ: Այս իրավիճակում անգլիացու թիմը կարող է զիջումների գնալ:

9 Апрель 2010 - 09:08 AMT
21 августа армянский боксер Артур Абрахам (Германия) в рамках турнира “ Super Six World Boxing Classic” проведет свой последний поединок против Карла Фроча (Англия), сообщает bild.de.
В качестве возможных мест проведения боя называются британский Ноттингем и столица Германии – Берлин. Армянского боксера больше устраивает второй вариант. “После проигрыша в США, я хотел бы провести поединок на берлинской арене O2 World – это моя крепость, – заявил Абрахам.
Желание Абрахама будет легче осуществить, если Фроч 24 апреля выиграет у Миккеля Кесслера (Дания). Эта победа практически гарантирует Фрочу попадание в полуфинал. В этой ситуации команда британца может пойти на уступки.