9 Ապրիլ 2010 - 11:34 AMT
“Այս տարվանից մանկական “Նովայա վոլնա” մրցույթը կանցնի “Արտեկ” ճամբարում: Համապատասխան հուշագիր է ստորագրվել “Արս” հոլդինգի, Ղրիմի ղեկավարության և Ուկրաինայի փոխվարչապետի միջև”,-հայտարարել է “Արս” հոլդինգի գլխավոր տնօրեն, մրցույթի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Ռումյանցևը ապրիլի 9-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում:
Մրցույթի երաժշտական պրոդյուսեր Եվգենի Օռլովն ընդգծել է, որ մրցույթի մասնակիցները կհավաքվեն Ղրիմում մրցույթից 10 առաջ` փորձեր անցկացնելու նպատակով` հավելելով, որ մասնակիցների նախապատրաստումը կընթանա ամենաբարձր մակարդակով:
“Մենք չենք հաշվի առնի, որ գործ ունենք երեխաների հետ , և կաշխատենք նրանց հետ ինչպես հասուն մարդկանց հետ, չէ որ նրանք ձայնագրվելու են նույն ստուդիաներում, որտեղ իրենց երգերն են ձայնագրում այնպիսի մեծություններ, ինչպիսիք են Դմիտրի Խվորոստովսկին, Լարա Ֆաբիանը և այլոք”,-ասել է Ռումյանցևը:
Մանկական “Նովայա վոլնա” մրցույթի ազգային ընտրական փուլին Հայաստանում կմասնակցի 28 երեխա` 18-ը մի տարիքային խմբում, 10-ը` մյուս:

9 Апрель 2010 - 11:34 AMT
“С этого года конкурс песни “ Детская Новая волна” будет проходить в лагере “Артек” в Крыму. Соответствующий меморандум был подписан между холдингом “Арс”, руководством Крыма и вице-премьером Украины”,- завил генеральный директор холдинга “Арс”, генеральный директор конкурса “Новая волна” Александр Румянцев на пресс-конференции 9 апреля в Ереване.
Музыкальный продюсер конкурса Евгений Орлов, подчеркнул, что участники конкурса соберутся в Крыму для репетиций за 10 дней до конкурса, добавив, что подготовка участников, прошедших национальный отбор конкурса “Детская Новая волна”, будет проходить на самом высоком уровне, наравне со взрослыми.
“Мы не будем смотреть на то, что это дети, и будем работать с ними, как со взрослыми, ведь они будут записываться в тех же записывающих студиях, где записывают свои песни такие знаменитости как Дмитрий Хворостовский, Лара Фабиан и другие”,- подчеркнул Александр Румянцев.
В армянском национальном отборочном туре “Детской Новой волны” будут участвовать 28 детей: 18 в одной возрастной группе и 10 – в другой. “Детская Новая волна” – 2010 пройдет с 20 по 22 августа.