”Մանկական “Նովայա վոլնա” մրցույթի ազգային ընտրական փուլի մասնակիցները նվաճեցին ընտրական մրցույթի ժյուրիի սրտերը: “Ռազմիկն ու ընկերները” խումբը, որը հադես էր գալիս ավագ տարիքային խմբում (13-15), ժյուրիի որոշմամբ կմասնակցի միանգամից մրցույթի եզրափակչին Ղրիմում:
“Երեխաները գերեցին մեր սրտերը իրենց վոկալով, էներգետիկայով և բեմում ու հանդիսատեսի հետ աշխատանքով”,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է պատմել մրցույթի հայաստանյան ընտրական փուլի ժյուրիի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Իզաբելա Մանասարյանը:
Նա հաղորդել է նաև, որ մրցույթի կիսաեզրափակչին, որը կկայանա ապրիլին Մոսկվայում, կմասնակցի 3 երեխա կրտսեր տարիքային խմբից (8-12 տ)` Վլադիմիր Արզումանյանը, Նադեժդա Սարգսյանը և Մասիս Մինասյանը:
“Նովայա վոլնա” մրցույթի կիսաեզրափակիչ փուլին կմասնակցեն նաև Անի Արզումանյանն ու Սոնա Շահգելդյանը:
Ինչպես նշել է Իզաբելլա Մանասարյանը, կանոնակարգով չի սահմանափակվում այս կամ այն երկրից մասնակիցների թիվը, ուստի “Մանկական “Նովայա վոլնա” և “Նովայա վոլնա” մրցույթների եզրափակիչներին մասնակցելու շանս ունեն բոլորը:

Razmik and Friends band featured in 13-15 age category, was selected for participation in New Wave Junior final, without having to compete in semifinal due in Moscow.
“These kids have admirable singing and artistic skills,” PR manager at Armenian national qualifying tournament, Isabella Manasaryan told PanARMENIAN.Net reporter.
She also noted that Vladimir Arzumanyan, Nadezhda Sarkisyan and Masis Minasyan (8-12 age category), will leave for participation in Moscow's semifinal.
Ani Arzumanyan and Sona Shahgeldyan were selected for participation in New Wave semifinals in Moscow on April 14-15.
Contest regulations do not restrict the number contestants, thus giving them equal chances for victory at either adult or junior New Wave, Isabella Manasaryan stated.