”Մանկական “Նովայա վոլնա” մրցույթի ազգային ընտրական փուլի մասնակիցները նվաճեցին ընտրական մրցույթի ժյուրիի սրտերը: “Ռազմիկն ու ընկերները” խումբը, որը հադես էր գալիս ավագ տարիքային խմբում (13-15), ժյուրիի որոշմամբ կմասնակցի միանգամից մրցույթի եզրափակչին Ղրիմում:
“Երեխաները գերեցին մեր սրտերը իրենց վոկալով, էներգետիկայով և բեմում ու հանդիսատեսի հետ աշխատանքով”,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է պատմել մրցույթի հայաստանյան ընտրական փուլի ժյուրիի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Իզաբելա Մանասարյանը:
Նա հաղորդել է նաև, որ մրցույթի կիսաեզրափակչին, որը կկայանա ապրիլին Մոսկվայում, կմասնակցի 3 երեխա կրտսեր տարիքային խմբից (8-12 տ)` Վլադիմիր Արզումանյանը, Նադեժդա Սարգսյանը և Մասիս Մինասյանը:
“Նովայա վոլնա” մրցույթի կիսաեզրափակիչ փուլին կմասնակցեն նաև Անի Արզումանյանն ու Սոնա Շահգելդյանը:
Ինչպես նշել է Իզաբելլա Մանասարյանը, կանոնակարգով չի սահմանափակվում այս կամ այն երկրից մասնակիցների թիվը, ուստի “Մանկական “Նովայա վոլնա” և “Նովայա վոլնա” մրցույթների եզրափակիչներին մասնակցելու շանս ունեն բոլորը:

Участники армянского национального отборочного тура музыкального конкурса “Детская новая волна” покорили сердца жюри отборочного конкурса. Группу “Размик и друзья”, выступавшую в старшей возрастной группе (13-15 лет), жюри решило пропустить сразу в финал конкурса в Крыму, без участия в полуфинале конкурса в Москве.
“Ребята покорили нас своим вокалом, энергетикой и работой на сцене и со зрителем”,- рассказала корреспонденту PanARMENIAN.Net ответственная по связям с общественностью армянского отборочного тура конкурса Изабелла Манасарян.
Она сообщила также, что на полуфинал конкурса уже в апреле в Москву поедут 3 участника младшей возрастной группы (8-12): Владимир Арзуманян, Надежда Саркисян и Масис Минасян.
В полуфинале конкурса “Новая волна” в Москве будут участвовать Ани Арзуманян, и Сона Шахгелдян.
Как отметила Изабелла Манасарян, регламент не ограничивает количество участников от той или иной страны, поэтому шансы на участие в финалах конкурса “Детская Новая волна” и “Новая волна” есть у всех участников.