Ապրիլի 20-ին Հայաստանի Նկարիչների միությունում Հայոց ցեղասպանության 95-ամյակին նվիրված ցուցահանդես կբացվի: Հատուկ այդ ցուցահանդեսի համար պրոֆեսիոնալ ժյուրին մոտ 250 կտավներ է ընտրել ներկայացված 600 աշխատանքներից:
"Ցուցահանդեսում կցուցադրվեն Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված թեմատիկ աշխատանքներից լավագույններն ամենատարբեր ժանրերում` գեղանկարչություն, գրաֆիկա եւ կիրառական արվեստ: Մենք մտադիր ենք ցուցահանդեսում ներկայացնել նաեւ շատ հայտնի նկարիչների մի քանի կտավներ",- ընդգծել է Հայաստանի Նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում:
Նա նշել է նաեւ, որ ցուցահանդեսը շատ մասշտաբային է լինելու. "Մենք ամեն տարի զանազան ցուցահանդեսներ ենք կազմակերպում, սակայն առաջիկա ցուցահանդեսն ամենակարեւորն ու նշանակալին է մեզ համար":

15 Апрель 2010 - 16:26 AMT
20 апреля в Союзе художников Армении откроется выставка, посвященная 95-й годовщине Геноцида армян. Специально для этой выставки профессиональным жюри было отобрано около 250 картин из представленных 600 работ.
“На выставке будут экспонированы лучшие из представленных тематических работ в самых разных жанрах: живопись, графика и прикладное искусство, посвященных Геноциду армян. Мы также намерены представить на выставке несколько картин очень известных художников ”,- подчеркнул председатель Союза художников Армении Карен Агамян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
Он отметил также, что выставка будет очень масштабной: “Каждый год мы организовываем различные выставки, однако предстоящая выставка – самая важная и значимая для нас”.