Ապրիլի 15-ին Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել են տափօղակով հոկեյի 3-րդ դիվիզիոնի աշխարհի առաջնության երկրորոդ շրջանի խաղերը: Հայաստանի հավաքականը հանդիպել է Հյուսիսային Կորեայի հետ: Հանդիպումն ընթացել է լարված պայքարում, ուժերը հավասար էին, և միայն վերջին շրջանը որոշեց խաղի հաղթողին:
Առաջին փուլում ակտիվ էին կորեացիները և մի քանի րոպե անց 2 գոլ խփեցին: Հայ հոկեիստներն առաջին փուլում 3 տափօղակին կարողացան պատասխանել մեկով:
Երկրոդ փուլում Հայաստանի հավաքականը ոչ միայն հավասարեցրեց հաշիվը, այլ նաև առաջ անցավ մեկ գոլի տարբերությամբ: Հանդիպումն ավարտվեց 7:6 հաշվով: Հաղթական գոլը խփեց Հայաստանի հավաքականի ավագ Ջո Ղազանչյանը, լավագույն խաղացող ճանաչվեց Հակոբ Ավետիսյանը:
Մեկ այլ խաղում ՀԱՀ հավաքականը հաղթել է Մոնղոլիային 12:1 հաշվով: Առաջնությանը Հայաստանի հավաքականն ունի երկու հաղթանակ, իսկ ՀԱՀ-ն և Հյուսիսային Կորեան` մեկական:
Հաջորդ խաղերը կայանալու են ապրիլի 17-ին, Հայաստանի հավաքականի հակառակորդն է լինելու Մոնղոլիան, իսկ ՀԱՀ-ինը` Հյուսիսային Կորեան:

15 апреля в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване состоялись матчи второго круга чемпионата мира по хоккею с шайбой 3 дивизиона. Сборная Армении встретился с Северной Кореей. Встреча прошла в напряженной борьбе, силы были равные, и лишь последний период решил победителя.
Первый период активно начали корейцы и несколько минут спустя забили 2 гола. Армянские хоккеисты в первом периоде 3 шайбам смогли ответить одной.
Во втором периоде хоккеисты сборной Армении не только сравняли счет, но и победили с разницей в один гол. В последнем периоде хоккеисты обеих команд обменялись шайбами, но сборная Армении оказалась более сильной и победила со счетом 7:6. Победный гол забил копитан армянской сборной Джо Казанчян, а лучшим хоккеистом был признан Акоп Аветисян.
В другой игре сборная ЮАР победила Монголию со счетом 12:1. На чемпионате сборная Армении имеет две победы, а ЮАР и Северная Кореи – по одной.
Следующие игры состоятся 17 апреля, соперником сборной Армении будет сборная Монголии, а ЮАР – Северная Кореи.