Ապրիլի 17-ին Երևանի “Մոսկվայի տանը” տեղի կունենա “Հավերժական իմ Հայաստան” գրքի շնորհանդեսը:
Գիրքը լույս է ընծայել ռուսական “Գեղարվեստական գրականություն” հրատարկչությունը, “ԱՊՀ ժողովրդների դասական գրականությունը” շարքում:
Գրքում ընդգրկվել են V-XIX դարերի հայ գրողների ստեղծագործությունները, ինչպես նաև բանահյուսության նմուշներ` հին էպիկական ասքեր, միջնադարյան երգեր, հեքիաթներ: Գրքերը պատկերազարդված են Մարտիրոս Սարյանի, Հակոբ Կոջոյանի, Երվանդ Քոչարի աշխատանքներով: Նախաբանի հեղինակն է ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:
“Հավերժական իմ Հայաստան” գիրքը լույս է տեսել 20300 նմուշ տպաքանակով և վաճառվելու է ԱՊՀ բոլոր երկրներում”,-պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, ասել են Հայաստանում “Ռուսհամագործակցության” մամլո ներկայացուցչությունում:
Միջոցառմանը ներկա կլինեն ՌԴ և Հայաստանի հայտնի հասարակական գործիչներ, գրողներ: Միջոցառման կազմակերպիչն է ԱՊՀ գծով դաշնային գործակալությունը:

16 Апрель 2010 - 12:13 AMT
Книга издана российским издательством “Художественная литература”, по программе “Классическая литература народов СНГ” Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества государств-стран СНГ.
В книгу вошли произведения армянских писателей творящих с V по XIX века, а также памятники народного творчества: древне эпические сказания, средневековые песни, заклинания и сказки. Книги иллюстрированы работами выдающихся армянских художников: Мартирос Сарьян, Акоп Коджоян, Ерванд Кочар. Автором предисловия книги является министр культуры Армении Асмик Погосян.
“Книга “Ты, вечная моя Армения” издана тиражом в 2300 экземпляров и будет распространяться бесплатно во всех странах СНГ”, – отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net, сообщили из пресс-службы представительства “Россотрудничество” в Армении.
На мероприятии будут присутствовать видные общественные деятели, писатели России и Армении. Организатор мероприятия – Федеральное агентство по делам СНГ.