Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը (մինչև 21 տ) 2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի երկրորդ խմբում մայիսի 20-ին Տալլինում կհանդիպի Էստոնիայի հավաքականի հետ: Ինչպես հաղորդել են PanARMENIAN.Net-ին ՀՖՖ-ի մամլո ծառայությունում, խաղը տեղի կունենա “Կադրիորգ” մարզադաշտում:
Առաջին խաղը երկրորդ խմբում այդ թիմերի միջև տեղի է ունեցել 2009թ. նոյեմբերի 14-ին Վ.Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում; Խաղն ավարտվել է 1:1 հաշվով: Հայաստանի հավաքականի գոլը խփել է Հենրիխ Մխիթարյանը:
Երկրորդ խմբում Հայաստանի հավաքականը 7 միավորով զբաղեցնում է 5-րդ տեղը, իսկ էստոնացիները 9 միավորով 3-րդ տեղում են: Խմբի առաջատարը Շվեյցարիայի հավաքականն է` 16 միավորով:

19 Апрель 2010 - 11:17 AMT
Сборная Армении по футболу (до 21 года) во второй группе отборочного турнира чемпионата Европы 2011 года, 20 мая в Талине (Эстония) сыграет против сборной Эстонии. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ФФА, матч состоится на стадионе ''Кадриорг''.
Первая игра во второй группе между этими командами состоялась 14 ноября 2009 года на республиканском стадионе им. Вазгена Саркисяна. Матч закончился 1:1. Гол сборной Армении забил Генрих Мхитарян.
Во второй группе сборная Армении с 7 очками занимает 5 место, а эстонцы с 9 очками на 3 месте. Лидер группы – сборная Швейцарии (16 очков).