Super Six Boxing Classic մրցաշարում հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը (Գերմանիա) հաջորդ մենամարտը կանցկացնի բրիտանացի Կարլ Ֆրոչի դեմ: Աբրահամը խոստանում է նոկաուտի ենթարկել իր ապագա մրցակցին.”Անհամբեր սպասում եմ Ֆրոչի հետ մենամարտին,-ասել է Աբրահամը:-Նա ուժեղ է, սակայն, կարծում եմ, որ նոկաուտ կուղարկեմ նրան: Ես չեմ զիջի նրան այս մենամարտում”:
Աբրահամը վստահ է, որ Ֆրոչի հետ մենամարտը տեղի կունենա օգոստոսի 21-ին Բեռլինում, սակայն Ֆրոչը դեմ է դրան: “Ես պնդելու եմ, որ Աբրահամի հետ մենամարտը տեղի ունենա Մեծ Բրիտանիայում: Ես չեմ մենամարտի Գերմանիայում, իսկ եթե ինձ փորձեն ստիպել մեկնել Բեռլին, ես ուղղակի չեմ մասնակցի մրցաշարին: Ի սկզբանե Showtime-ի հետ պայմանավորվածություն կար, որ արտագնա մենամարտից հետո ես պետք է կռվեմ իմ դաշտում”,-ասել է Ֆրոչը:
Սակայն, ըստ «Sauerland Events», ընկերության ներկայացուցչի, որի սանն է Ա.Աբրահամը, գտնում է, որ բրիտանացիների թիմը սխալ է ընկալել նախնական պայմանագրի դրությները: “Միակ համաձայնեցված բանն այն էր, որ մենամարտը տեղի է ունենալու Եվրոպայում: Իսկ մենամարտի հստակ վայրը կախված կլինի նրանից, թե ով ավելի մեծ գումար կառաջարկի: Հնարավոր է, Կարլը կարծում է, թե կարող է իր պայմանները թելադրել, սակայն դա այդպես չէ”:

Армянский боксер Артур Абрахам (Германия) следующий поединок турнира «Super Six Boxing Classic» проведет против британца Карла Фроча (Англия). Абрахам обещает нокаутировать будущего соперника: «Жду не дождусь боя с Фрочем, – сказал Абрахам,- Он силен, но думаю, что отправлю его в нокаут. Я не уступлю в этом бою». Абрахам уверен в том, что местом проведения поединка с Фрочем, который намечен на 21 августа, станет Берлин, но Фроч против этого.
«Буду настаивать на том, чтобы бой против Абрахама состоялся в Великобритании. Я не стану драться в Германии, а если меня попытаются заставить поехать в Берлин, просто снимусь с турнира. Изначально было оговорено с Showtime, что после боя в гостях я должен проводить домашний поединок»,- сказал Фроч.
Однако, по словам представителя компании «Sauerland Events», подопечным которой является Артур Абрахам, считает, что команда британца неправильно поняла условия предварительного договора: «Единственное, что было согласованно, так то, что бой пройдёт в Европе. А точное место проведения боя будет зависеть о того, кто предложит больше денег. Возможно, Карл думает, что он может диктовать условия, но это не так».