«Super Six Boxing Classic» մրցաշարի մասնակիցների` միջին քաշային կարգում հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի (Գերմանիա) և WBC վարկածով նախկին չեմպիոն բրիտանացի Կառլ Ֆրոչի միջև մենամարտը կարող է տեղի ունենալ Շվեյցարիայում:
Դանիայում Միքել Կեսլերին պարտվելուց հետո Ֆրոչը հայտարարել է, որ Արթուրի հետ մենամարտն անցկացնելու է միայն իր հայրենիքում` Նոթինգհեմում (Անգլիա), այլապես նա կդադարեցնի մասնակցությունը մրցաշարին: Միևնույն ժամանակ Աբրահամի թիմի անդամները հայտարարել են Բեռլինում մարտն անցկացնելու հավանականության մասին:
Ըստ պայմանագրի, Արթուր Աբրահամի և Կառլ Ֆրոչի մենամարտը պետք է տեղի ունենա Եվրոպայում, և այս դեպքում Շվեյցարիան կարող է չեզոք տարածք լինել, որը բավարարելու է երկու կողմերի պահանջները: Անկախ մարտն անցկացնելու համար տեղի ընտրությունից, հանդիպման ամսաթիվը` օգոստոսի 21-ը, դեռ մնում է անփոփոխ:

5 Май 2010 - 10:14 AMT
Поединок между участниками турнира «Super Six Boxing Classic» – бывшим чемпионом мира в среднем весе армянским боксером Артуром Абрахамом (Германия) и экс-чемпионом WBC британцем Карлом Фрочом может пройти в Швейцарии.
После своего проигрыша Миккеллю Кесслеру в Дании, Фроч заявил, что следующий поединок, в котором он должен встретиться с Абрахамом проведёт только у себя на родине в Ноттингеме (Англия), иначе он прекратит участие в турнире. В то же время члены команды Абрахама заявляли о вероятности проведения боя в Берлине.
По контракту на бой Фроч – Абрахам, их встреча должна пройти в Европе, и в данном случае Швейцария может стать нейтральной территорией, удовлетворяющей запросы обеих сторон, не желающих драться на домашних аренах друг друга. Независимо от выбора места для проведения боя дата встречи 21 августа пока остаётся неизменной.