Մայիսի 10- 15 Հունաստանում կանցկացվեն Davis Cup տղամարդկանց թիմային առաջնության եվրոաֆրիկյան տարածաշրջանի 3-րդ ենթախմբի խաղերը: Մասնակից երկրներն են Հայաստան, Անդորրա,Ալբանիա,Հունաստան, Վրաստան,Իսլանդիա,Լյուքսեմբուրգ, Մալթա, Մոլդովա, Մոնտենեգրո, Սան Մարինո:
Հայաստանի թիմը ներկայանում է հետևյալ կազմով` Հարություն Սոֆյան, Աշոտ Գևորգյան, Խաչատուր Խաչատրյան, Կարո Փամբուկյան: Թիմի ավագն է Վահե Ավետիսյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայում, մեր հավաքականի մասնկացությունը այս ենթախմբի խաղերին հնարավոր դարձավ անցյալ տարի Կոդ դ'Իվուարի 4-րդ ենթախմբի խաղերում ունեցած հաղթանակի շնորհիվ:

From May 10-15, Greece will host Davis Cup Group III men team championship of the Euro/African Zone. The competition will bring together representatives of Armenia, Andorra, Albania, Greece, Georgia, Luxemburg, Malta, Moldova, Montenegro and San Marino.
Harutyun Sophyan, Ashot Gevorgyan, Khachatur Khachatryan and Karo Pambukyan will represent Armenia, the press service of the RA Tennis Federation told PanARMENIAN.Net.
The Armenian tennis players have qualified for this group due to their successful participation in the Davis Cup 2009 Group IV in Cote d’Ivoire.