Թեթևագույն քաշային կարգում (մինչև 52,2 կգ) WBC և WBA վարկածներով աշխարհի չեմպիոն, հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը մայիսի 20-ին կանցկացնի իր հերթական մենամարտը: Դարչինյանի մրցակիցը կլինի ֆիլիպինցի Էրիկ Բարսելոնան, իսկ մենամարտը տեղի կունենա Պարամատում (Ավստրալիա) թեթևագույն քաշային կարգի շրջանակներում` մինչև 53,5 կգ: Մենամարտից առաջ տեղի կունենա IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնի թափուր գոտու համար մենամարտը:
Սա հայ բռնցքամարտիկի այդ քաշային կարգում ամրապնդվելու արդեն երկրորդ փորձն է: Առաջին անգամ Դարչինյանը նման փորձ ձեռնարկեց 2009թ. հուլիսի 11-ին և տանուլ տվեց IBF վարկածով թեթևագույն քաշային կարգում չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոյին Գանայից:
Մինչ այժմ հաղորդվում էր, որ Դարչինյանի մրցակիցը լինելու է Ռիչարդ Գարսիան Ֆիլիպիններից և մենամարտը տեղի է ունենալու Սիդնեյում` նույնպես մայիսի 20-ին:

Чемпион мира в первом легчайшем весе (до 52,2 кг) по версиям WBC и WBA, армянский боксер Вик Дарчинян 20 мая проведет свой очередной бой. Соперником Дарчиняна будет филиппинец Эрик Барселона, а поединок пройдет в Парраматте (Австралия) в рамках легчайшего веса (до 53,5 кг). До матча состоится бой вакантного пояса чемпиона мира по версии IBO.
Это уже вторая попытка армянского боксера закрепиться в этой категории. Первую попытку Дарчинян предпринял 11 июля 2009 года и проиграл единогласным решением судей чемпиону в легчайшем весе по версии IBF Джозеф Агбеко из Ганы.
До этого сообщалось, что соперником Дарчиняна будет Ричард Гарсия (Филиппины), и бой должен был состояться в Сиднее, опять же 20 мая.