Մայիսի 5-15-ը Թեհրանում անցկացվում է գրքի միջազգային ցուցահանդես, որին մասնակցում են ավելի քան 2000 իրանցի և շուրջ 1700 արտասահմանյան հրատարակիչներ: Այցելուների թիվն այս տարի գերազանցել է 4 միլիոնը:
Մայիսի 5-ին տեղի ունեցած Թեհրանի 23-րդ գրքի միջազգային ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցեց ԻԻՀ խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանին:
ԻԻՀ-ում Հայաստանի դեսպանության նախաձեռնությամբ և ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ կազմակերպված հայկական տաղավար այցելողների թիվը և ցուցաբերվող հետաքրքրությունն աննախադեպ մեծ է:
Մեծ է հետաքրքրությունը հատկապես Հայաստանի զբոսաշրջության և բարձրագույն կրթության ոլորտների նկատմամբ: Բացի այդ այս տարի օտարազգի այցելուները հետաքրքրվում են հատկապես Հայոց Ցեղասպանության թեմայով:

4 million people have already attended the 23rd Tehran International Book Fair (TIBF) which kicked off in the Iranian capital on May 2 and will last till May 15. Known as the most important publishing event in Asia and the Middle East, it brought together 200 Iranian and 1700 foreign publishers this year, with the number of visitors already reaching 4 million.
The large number of visitors of the Armenian pavilion, established by the RA Embassy to Iran and RA Culture Ministry, proves keen interest in the Armenian culture, the RA MFA press office said. The visitors are usually interested in tourism and education as well as the Armenian Genocide issue.