Մայիսի 13-17-ը Մինսկում (Բելառուս) կայանալու է սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից PanARMENIAN.Net-ին հաղորդում են, որ մայիսի 14-ին հայ սամբիստներից ելույթ կունենան Տիգրան Կիրակոսյանը (52 ք/կ), Աշոտ Դանիելյանը (74 ք/կ) և Ռուզաննա Սարգսյանը (48 ք/կ): Մայիսի 15-ին ելույթ կունենան Վահան Վարդանյանը (57 ք/կ), Արտավազդ Մինասյանը (68 ք/կ) և Մուշեղ Հովսեփյանը (82 ք/կ):
Իսկ մարտական սամբոյի ներկայացուցիչներ Վաչիկ Վարդանյանը (68 ք/կ) և Արտակ Ծատինյանը (90 ք/կ) ելույթ կունենան մայիսի 16-ին:
Հայաստանի հավաքականը Բելառուս է մեկնել մայիսի 3-ին, որտեղ անցկացրել է 10-օրյա հավաքներ «Ստայկի» օլիմպիական-մարզական համալիրում:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչն է Գուրգեն Սևոյանը: Նրան օգնելու է Էռնեստ Միրզոյանը: Առաջնությունում մրցավար է լինելու Էդուարդ Ասլանյանը:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում է ՀՀ Սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը, որը մայիսի 13-ին մասնակցելու է Սամբոյի եվրոպական ֆեդերացիայի վեհաժողովին:

13-17 мая в Минске (Белоруссия) состоится чемпионат Европы по самбо. Из пресс – службы Федерации самбо Армении передают PanARMENIAN.Net, что 14 мая из армянских самбистов выступят Тигран Киракосян (в/к 52), Ашот Даниелян (в/к 74) и Рузанна Саркисян (в/к 48). 15 мая на ковер выйдут Ваан Вартанян (в/к 57), Артавазд Минасян (в/к 68) и Мушег Овсепян (в/к 82).
А представители боевого самбо Вачик Вартанян (в/к 68) и Артак Цатинян (в/к 90) выступят 16 мая. Сборная Армении в Белоруссию отправилась 3 мая, где провела 10-ти дневные сборы в олимпийско-спортивном комплексе ''Стайки''.
Главный тренер сборной Армении – Гурген Севоян. Ему будет помогать Эрнест Мирзоян. А в качестве арбитра на чемпионате выступит Эдуард Асланян.
Армянскую делегацию возглавляет президент Федерации самбо РА Левон Айрапетян, который 13 мая примет участие в конгрессе европейской Федерации самбо.