Հունաստանում շարունակվում է Դևիսի գավաթի եվրո-աֆրիկյան գոտու տղամարդկանց թիմային առաջնությունը, որը մեկնարկել է մայիսի 10-ին: Մայիսի 14-ին Հայաստանի հավաքականը 3 ենթախմբի B խմբում հանդիպել է Ալբանիայի հավաքականի հետ և հաղթել է 3:0 հաշվով:
Հարություն Սոֆյանը 6:2, 7:6 հաշվով հաղթեց Ֆլավիո Դեսեին, իսկ Աշոտ Գևորգյանը երեք սեթում` Ֆերատ Իստրեֆիին (6:1, 2:6, 7:5).: Զուգախաղում ևս հայ թենիսիստներն առավել ուժեղ էին: Խաչատուր Խաչատրյան-Հարություն Սոֆյան զույգը հաղթեց Հենսի Սաքսիրի-Ֆլավիո Դեսե զույգին:
Սա ՀՀ հավաքականի երկրորդ հաղթանակն է Դևիսի գավաթի մրցաշարում, առաջինը հայ թենիսիստները տարան Սան Մարինոյի հավաքականի հանդեպ: Իսկ մնացած երկու հանդիպումները Չերնոգորիայի ու Մոլդովայի հավաքականների միջև ավարտվեցին Հայաստանի հավաքականի պարտությամբ:

15 Май 2010 - 09:12 AMT
В Греции продолжается мужское командное первенство Davis Cup евро-африканской зоны, который стартовал 10 мая. 14 мая сборная Армении в группе В 3 подгруппы встретилась со сборной Албании и победила со счетом 3:0.
Арутюн Софян со счетом 6:2, 7:6 победил Флавио Десе, а Ашот Геворкян в трех сетах – Ферата Истрефи (6:1, 2:6, 7:5). В парном противостоянии тоже сильнее оказались армянские теннисисты. Пара Хачатур Хачатрян- Арутюн Софян победила Генси Саксири- Флавио Десе.
Эта была вторая победа сборной Армении в Davis Cup, первую армянские теннисисты одержали над сборной Сан-Марино. А остальные две встречи со сборными Черногории и Молдовы закончились поражением сборной Армении.