Հայաստանի դոմինոյի ֆեդերացիան մայիսի 29-ին կանցկացնի Հայաստանի առաջին բաց առաջնությունը: Առաջնության արդյունքում հայտնի կդառնան երկրի չեմպիոնները անհատական և թիմային մրցումներում:
Հաղթողները դրամական պարգևներ կստնան, կընդգրկվեն Հայաստանի հավաքականի կազմում և կկարողանան մասնակցել տարբեր միջազգային մրցաշարերի: Առաջնությանը կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները, հաղորդում է սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքէջը:
Առաջնությունը կանցնի օլիմպիական համակարգով, պարտվածները դուրս կմնան հետագա պայքարից: Կհաղթի այն մասնակիցը, որը կհավաքի 300 միավոր:

18 Май 2010 - 10:41 AMT
Федерация домино Армении 29 мая проведет первый открытый чемпионат Армении. По итогам чемпионата станут ясны первые чемпионы страны в одиночных и командных первенствах.
Победители получат денежные награды, войдут в состав сборной Армении и смогут участвовать в разных международных турнирах. В чемпионате смогут принять участие все желающие, передает официальный сайт Министерства спорта и по делам молодежи.
Чемпионат пройдет по олимпийской системе, проигравшие выйдут из дальнейшей борьбы. Победит тот участник, который наберет 300 очков.