Հուլիսի 17-ին Շվերինում (Գերմանիա) միջին քաշային կարգում WBC վարկածով ժամանակավոր չեմպիոն Սեբաստյան Զբիկը (Գերմանիա) կպաշտպանի իր տիտղոսը նույն քաշային կարգում այդ տիտղոսի նախկին հավակնորդ, հայ բռնցքամարտիկ Խորեն Գևորի (Գերմանիա) հետ մենամարտում:
Դեռ հունվարին Գևորը հայտարարեց գերմանական Universam փրոմոութերական ընկերության հետ իր պայմանագիրը կասեցնելու մասին, սակայն կողմերին հաջողվեց հարթել տարաձայնությունները և այժմ հայ բռնցքամարտիկը ստացավ ևս մեկ, թվով երրորդ շանսը չեմպիոնի տիտղոսը նվաճելու համար:
2007 թվականին Գևորը տանուլ տվեց միջին քաշային կարգում IBF վարկածով չեմպիոն Արթուր Աբրահամին 11-րդ ռաունդում ստացած նոկաուտի արդյունքում, իսկ 2009 թվականին երկու անգամ զիջեց WBA վարկածով չեմպիոն Ֆելիքս Շտուրմին մրցավարների միաձայն որոշմամբ 111-117 և 113-115 հաշվով:

17 июля в Шверине (Германия) временный чемпион WBC в среднем весе Себастьян Збик (Германия) проведет защиту своего звания в бою против экс-претендента на титул в этой весовой категории, армянского боксера Хорена Гевора (Германия).
Еще в январе этого года Гевор заявил о прекращении контракта с немецкой промоутерской компанией Universum, однако сторонам удалось уладить разногласия, и теперь у армянского боксера появился еще один, третий по счету, шанс на завоевание чемпионского титула.
В 2007 году Гевор проиграл своему соотечественнику чемпиону IBF в среднем весе Артуру Абрахаму нокаутом в одиннадцатом раунде, а в 2009 уступил чемпиону WBA Феликсу Штурму единогласным решением судей со счетом 111-117 и 113-115 дважды.