Բրունեյի պատկերասրահում անցնում է Արևելքի ու Աֆրիկայի ուսումնասիրման դպրոցի կազմակերպած անսովոր ցուցահանդեսը: «Իմ թանկագին եղբայր. Հայերը Թուրքիայում 100 տարի առաջ» ցուցահանդեսը թույլ կտա այցելուներին ծանոթանալ 100 տարի առաջ Թուրքիայի ատարածքում բնակվող հայերի կյանքի հետ մայիսի 1-ից մինչև հունիսի 24-ը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են բացիկներ, դրոշմանիշներ և Օռլանդո Կոլումելոյի լուսանկարները, որոնք պատկերում են հայերի կյանքը Օսմանյան կայսրությունում 1900-1910թթ.:
Բացիկները թողարկվել են անցած դարասկզբին Օսմանյան կայսրությունում: Դրանց վրա պատկերված են հայկական եկեղեցիներ, դպրոցներ, հայերին պատկանող գործարաններ, հյուրանոցներ, ռեստորաններ Կոստանդնուպոլսից մինչև փոքր թուրքական գյուղեր: Ցուցահանդեսում ներկայացված են նաև տեղեկություններ և հայկական մշակույթի ժառանգությունը, որ գտնվել է Եվրոպայում, մասնավորապես Լոնդոնում:
Շուրջ 500 նման բացիկներ են ներկայացվել նմանատիպ ցուցահանդեսում, որ անցել է Ստամբուլում և որի կազմակերպիչն էր թուրք պատմաբան ու հրատարակիչ Օսման Կոկերը, որը գիրք է հրատարակել, նվիրված այդ բացիկների հավաքածուին: Ցուցահանդեսը ներկայացվել է նաև Ժնևում, Փարիզում, Մյունխենում, Ֆրանկֆուրտում ու Երևանում:
Երևանյան ցուցահանդեսը կայացավ սեպտեմբերի 15-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Բացմանը ներկա էր Օսման Կոկերը:

19 Май 2010 - 16:10 AMT
В Брунейской Галерее проходит необычная выставка, организованная Школой изучения Востока и Африки (SOAS). Выставка “Мой дорогой брат: армяне в Турции 100 лет назад” предоставит посетителям галереи с 1 мая по 24 июня окунуться в жизнь армян, проживавших на территории Турции 100 лет назад.
На выставке представлены открытки, марки и фотографии Орландо Колумело, которые описывают жизнь армян в Османской империи в период с 1900-1910гг.
Эти открытки были выпущены в начале прошлого века в Османской империи. На них изображены армянские церкви, школы, принадлежащие армянам фабрики, гостиницы, рестораны от Константинополя до маленьких турецких деревень. Цель выставки – показать жизнь армян на территории Османской империи. На выставке будут представлены также сведения и наследие армян, найденные в Европе, в частности в Лондоне.
Около 500 этих открыток были выставлены на выставке «Мой дорогой брат», которая в 2005 году была организована в Стамбуле усилиями турецкого историка и издателя Османа Кокера, опубликовавшего книгу, посвященной коллекции этих открыток. Открытки были выставлены также в Женеве, Париже, Мюнхене, Франкфурте и Ереване.
Ереванская выставка состоялась 15 сентября 2009 года в кинотеатре Москва. На ее открытии присутствовал сам Осман Кокер.