Գերմիջին քաշային կարգում WBC վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն բրիտանացի Կարլ Ֆրոչը հայտարարել է, թե լրջորեն կմտածի կարիերան ավարտելու մասին, եթե «Super Six World Boxing Classic»-ի շրջանակներում կայանալիք հաջորդ մենամարտում պարտվի Արթուր Աբրահամին և դուրս չգա կիսաեզրափակիչ:
«Հաջորդ մենամարտն Արթուրի դեմ հսկայական նշանակություն ունի: Ամեն ինչ, կամ` ոչինչ: Եթե ամեն ինչ այնպես չդասավորվի, ինչպես ես կարծում եմ, ապա ես չեմ պատրաստվում մնալ ստորին մակարդակում»,-ասել է Ֆրոչը:
Ֆրոչը դեռևս անդրդվելի է Աբրահամի հետ հանդիպում անցկացնելու գործում և պնդում է, որ մենամարտը պետք է կայանա Անգլիայում, հակառակ դեպքում, եթե նրան պարտադրեն մենամարտն անցկացնել Բեռլինում, նա դուրս կգա մրցաշարից:
«Ես կպայքարեմ միայն իմ պայմաններով, այս անգամ ես չեմ զիջի,-ասել է Ֆրոչը:-Տնային որոշումները խայտառակություն են մրցաշարի համար, ուստի ես չեմ պատրաստվում մեկնել Բեռլին, քանի որ այնտեղ իմ օգտին որոշում ստանու ոչ մի շանս չի լինի: Ես դուրս չեմ գա Նոթինհեմի սահմաններից Աբրահամի հետ մենամարտելու համար: Եվ «Շոութայմի» շահերից չի բխում, որ ես լքեմ մրցաշարը»:

Former WBC super middleweight champion Carl Froch will consider retirement if he loses his upcoming fight with Arthur Abraham. They clash in August/September in the third stage of Showtime's Super Six Boxing Classic. Froch is returning from the first loss of his pro career. Last month he was decisioned by Mikkel Kessler.
"The next fight is all or nothing for me. If it doesn't go my way I will seriously consider retirement because I'm only interested in big title fights. I won't hang around at domestic level," Froch said.
Froch still wants the Abraham fight to take place in his hometown of Nottingham. Abraham and his promoters want it to happen in Germany. Froch once again made a threat to withdraw from the Super Six if the Abraham fight is held in Germany.
"I'm only going to fight on my terms – and I won't be pushed around this time. The home-town decisions in this competition have been a disgrace so I am not going to Berlin because there's no chance of getting a verdict. I won't be going anywhere east of Nottingham to fight Abraham and it won't be in Showtime's interests for me to pull out," Froch said, boxingscene.com reported.