Գերմիջին քաշային կարգում WBC վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն բրիտանացի Կարլ Ֆրոչը հայտարարել է, թե լրջորեն կմտածի կարիերան ավարտելու մասին, եթե «Super Six World Boxing Classic»-ի շրջանակներում կայանալիք հաջորդ մենամարտում պարտվի Արթուր Աբրահամին և դուրս չգա կիսաեզրափակիչ:
«Հաջորդ մենամարտն Արթուրի դեմ հսկայական նշանակություն ունի: Ամեն ինչ, կամ` ոչինչ: Եթե ամեն ինչ այնպես չդասավորվի, ինչպես ես կարծում եմ, ապա ես չեմ պատրաստվում մնալ ստորին մակարդակում»,-ասել է Ֆրոչը:
Ֆրոչը դեռևս անդրդվելի է Աբրահամի հետ հանդիպում անցկացնելու գործում և պնդում է, որ մենամարտը պետք է կայանա Անգլիայում, հակառակ դեպքում, եթե նրան պարտադրեն մենամարտն անցկացնել Բեռլինում, նա դուրս կգա մրցաշարից:
«Ես կպայքարեմ միայն իմ պայմաններով, այս անգամ ես չեմ զիջի,-ասել է Ֆրոչը:-Տնային որոշումները խայտառակություն են մրցաշարի համար, ուստի ես չեմ պատրաստվում մեկնել Բեռլին, քանի որ այնտեղ իմ օգտին որոշում ստանու ոչ մի շանս չի լինի: Ես դուրս չեմ գա Նոթինհեմի սահմաններից Աբրահամի հետ մենամարտելու համար: Եվ «Շոութայմի» շահերից չի բխում, որ ես լքեմ մրցաշարը»:

Бывший чемпион мира в суперсреднем весе по версии WBC британец Карл Фроч заявил, что всерьёз задумается о завершении карьеры, если в следующем поединке в рамках турнира ''Super Six World Boxing Classic'' проиграет Артуру Абрахаму (Германия) и не выйдет в полуфинал.
«Следующий бой против Артура имеет огромное значение. Всё или ничего. Если всё сложится не так, как я думаю, то я задумаюсь о завершении карьеры, потому что меня интересуют только большие поединки, и я не собираюсь оставаться на нижнем уровне», – сказал Фроч.
Фроч всё ещё непреклонен в выборе места для проведения встречи с Абрахамом и настаивает на том, что этот бой должен состояться в Англии, иначе, если его будут обязывать провести бой в Берлине, он выйдет из турнира.
«Я буду драться только на своих условиях, и в этот раз я не отступлю от них, – сказал Фроч. – Домашние решения стали позором для турнира, поэтому я не собираюсь ехать в Берлин, так как там не будет ни малейшего шанса получить решение в свою пользу. Я не выйду за пределы Ноттингема для боя с Абрахамом. И не в интересах Шоутайм, чтобы я покинул турнир».