Մայիսի 23-ին Մոսկվայում մեկնարկել է սեղանի թենիսի աշխարհի թիմային առաջնությունը, որին մասնակցում են Հայաստանի կանանց ու տղամարդկանց հավաքականները:
Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը հանդես է գալիս 4-րդ դիվիզիոնում, որտեղ խաղում է ևս 43 հավաքական: Իսկ կանանց հավաքականը 3-րդ դիվիզիոնում կպայքարի 24 թիմի հետ, հաղորդում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքէջը: Առաջնությանը մասնակցում է 198 հավաքական:
Տղամարդկանց թիմում աշխարհի առաջնությանը մասնակցում են Մուրադ Ասատրյանը, Մեսրոբ Ղուկասյանը և Ալեքսանդր Դիարյանը, կանանց թիմում` Հասմիկ Մաթևոսյանը, Հասմիկ Խաչատրյանը և Լուիզա Նազարյանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչն է Ֆելիքս Սարգսյանը:

24 Май 2010 - 12:18 AMT
23 мая в Москве стартовал командный чемпионат мира по настольному теннису, в котором выступают женская и мужская сборные Армении.
Мужская сборная Армении выступает в 4 дивизионе, в котором так же играют 43 сборных. А женская сборная в 3 дивизионе поборется против 24 команд, передает официальный сайт Министерства спорта и по вопросам молодежи РА. В чемпионате принимают участие 198 сборных.
Среди мужчин на чемпионате мира играют Мурад Асатрян, Месроп Гукасян и Александр Диарян, среди женщин – Асмик Матевосян, Асмик Хачатрян и Луиза Назарян. Главный тренер сборной Феликс Саркисян.