Մայիսի 23-ին Մոսկվայում մեկնարկել է սեղանի թենիսի աշխարհի թիմային առաջնությունը, որին մասնակցում են Հայաստանի կանանց ու տղամարդկանց հավաքականները:
Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը հանդես է գալիս 4-րդ դիվիզիոնում, որտեղ խաղում է ևս 43 հավաքական: Իսկ կանանց հավաքականը 3-րդ դիվիզիոնում կպայքարի 24 թիմի հետ, հաղորդում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքէջը: Առաջնությանը մասնակցում է 198 հավաքական:
Տղամարդկանց թիմում աշխարհի առաջնությանը մասնակցում են Մուրադ Ասատրյանը, Մեսրոբ Ղուկասյանը և Ալեքսանդր Դիարյանը, կանանց թիմում` Հասմիկ Մաթևոսյանը, Հասմիկ Խաչատրյանը և Լուիզա Նազարյանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչն է Ֆելիքս Սարգսյանը:

The World Team Table Tennis Championships kicked off in Moscow on May 23 with participation of 198 teams, including Armenia’s men and women teams.
Armenia’s men team will be competing in division IV along with another 43 teams. Meanwhile, the women team will rival 24 teams in division III, according to the official website of the Armenian Ministry of Sport and Youth Affairs.
Armenia is represented a the World Championships by Murad Asatryan, Mesrop Ghukasyan and Alexander Diaryan – men team, as well as Hasmik Matevosyan, Hasmik Khachatryan and Luiza Nazaryan – women team. Felix Sargsyan is the chief coach of the Armenian team.