Երևանում ավարտվեց Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության թիմային առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցել է 60 մարզիկ 9 թիմերից, որոնք ներկայացնում էին Երևանը, Կապանն ու Գյումրին:
Թիմային պայքարում հաղթեց Գյումրիի առաջին թիմը, երկրորդ տեղում է` Երևանի Կենտրոն համայնքի առաջին թիմը, երրորդում է` Գեղարվեստական մարմնամարզության և ակրոբատիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան դպրոցը, հաղորդում է սպորտի և երիտասարդության հարցերով նախարարության պաշտոնական կայքէջը:
Առաջնության հաղթողները սեպտեմբերին կմասնակցեն Մոսկվայում կայանալիք գեղարվեստական մարմնամարզության թիմային առաջնությունը:
Բազմամարտի սպորտի վարպետի ծրագրում առաջին տեղերն են գրավել հետևյալ մարզիկները` 1 տեղ-Ինեսա Սիմոնյան, 2 տեղ-Ռիմա Ղարագյոզյան, 3-րդ տեղ-Նաիրա Մինասյան:
Սպորտի վարպետի թեկնածուի համար պայքարում տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ`1 տեղ-Մերի Իսրայելյան, 2-րդ տեղ-Սոնա Իսրայելյան, 3-րդ տեղ-Մարիա Շապալովա:

25 Май 2010 - 07:44 AMT
В Ереване завершился командный чемпионат Армении по художественной гимнастике. В чемпионате принимали участие 60 спортсменов из 9 команд, которые представляли города Ереван, Капан и Гюмри.
В командной борьбе победила первая команда Гюмри, на втором месте – первая команда ереванской общины Кентрон, на третьем – Олимпийская юношеская спортивная школа художественной гимнастики и акробатики, передает официальный сайт Министерство спорта и по вопросам молодежи.
Победители чемпионата в сентябре примут участие в чемпионате мира по художественной гимнастике в Москве.
В программе мастера спорта по многоборью первые места заняли следующие спортсмены: 1 место – Инеса Симонян, 2 место – Рима Карагезян, 3 место – Наира Минасян.
В программе кандидата мастера спорта места определились так: 1 место – Мери Исраелян, 2 место – Сона Исраелян, 3 место – Мария Шапалова.