Մայիսի 29-ին «Դինամո» մարզադաշտում մեկնարկեց Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանի անվան միջազգային երիտասարդական մրցաշարը: Մրցաշարն անցնում է արդեն 9-րդ անգամ, և այս տարի մցաշարին մասնակցում են մարզիկներ Ռուսաստանից, Վրաստանից, Իրանից ու Հայաստանից:
Բոլոր մասնակիցներին ողջունեցին Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հրանտ Ենոքյանը` հաջողություն մաղթելով բոլոր մասնակիցներին:
Մրցաշարի բացման արարողությանը ներկա էր Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի պատվիրակ Ադուչ Մասկուն Մոնղոլիայից: «Ես առաջին անգամ եմ Հայաստանում` ինձ այստեղ դուր եկավ: Դուք լավ մարզիկներ ունեք և ես հաջողություն եմ մաղթում նրանց բոլոր մրցաշարերում և, հատկապես, Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում»,-ասել է Մասկուն:

29 мая в спортивном зале “Динамо” стартовал международный молодежный турнир имени Олимпийского чемпиона по греко-римской борьбе Левона Джулфалакяна. Турнир проходит уже в 9 раз, и в этом году в нем принимают участие спортсмены из России, Грузии, Ирана и Армении.
Всех участников поприветствовал вице-президент Федерации борьбы Армении Грант Енокян, пожелав удачи всем участникам.
На церемонии открытия турнира присутствовал делегат международной Федерации борьбы (FILA) Адуч Маску (Монголия). “Я впервые в Армении: и мне понравилось здесь. У вас очень хорошие спортсмены, и я желаю им удачи во всех турнирах и, особенно, на лондонских Олимпийских играх”,- сказал Маску.