Մայիսի 28-ին Երևանի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի մարզական ակումբի լողավազանում տեղի ունեցավ Հայաստանի լողի պատանեկան բաց առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցեց 100 մարզիկ: Մասնակցեցին նաև սահմանափակ հնարավորություններով մարզիկներ, որոնք արժանացան դիպլոմների: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել Հաշմանդամային սպորտի հայկական ազգային ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունում:
Իսկ մայիսի 30-31-ին Հաշմանդամային սպորտի հայկական ազգային ֆեդերացիայի հավաքականի 6 լողորդներ Գյումրիում կմասնակցեն Հայաստանի լողի պատանեկան առաջնությանը: Առաջնությանը կմասնակցի 120 մարզիկ Երևանից, Վանաձորից և Գյումրիից:

29 Май 2010 - 11:27 AMT
28 мая в бассейне спортивного клуба Политехнического института в Ереване прошел открытый чемпионат Армении по плаванию среди юношей. В чемпионате принимали участие 100 спортсменов. На чемпионате так же выступили пловцы с ограниченными возможностями, которые получили дипломы. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Национальной Федерации Инвалидного спорта Армении.
А 30-31 мая 6 пловцов сборной Национальной Федерации Инвалидного спорта Армении в Гюмри примут участие в чемпионате Армении среди юношей. На чемпионате выступят 120 спортсменов из Еревана, Ванадзора и Гюмри.