Սիրիական ծագումով ֆրանսիացի գործարար Օմար Արֆուշը մեղադրել է Ադրբեջանին Եվրատեսիլ 2010-ի արդյունքները կեղծելու մեջ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնել է անկախ ֆրանցիացի լրագրող Ժան Էքյանը` մեջբերելով հեռուստատեսության մասին jeanmarcmorandini.com ֆրանսիական կայքը:
Jeanmarcmorandini.com-ին տված բացառիկ հարցազրույցում Արֆուշը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը ճնշում է գործադրել տարբեր երկրների ժյուրիի վրա` դեսպանատների միջոցով կաշառելով նրանց:
Երգի միջազգային 55-րդ մրցույթը` Եվրատեսիլը, կայացել է մայիսի 29-ին Օսլոյում: Մրցույթի եզրափակչում մասնակցում էին Եվրոպայի 39 երկրների ներկայացուցիչներ: Հանդիսատեսի և ժյուրիի քվեարկության արդյունքում հաղթող է դարձել Լենա Մայեր-Լանդրուտը Գերմանիայից (246 միավոր): Հայաստանը ներկայացնող Եվա Ռիվասը զբաղեցրել է 7-րդ տեղը (141 միավոր), Ադրբեջանի ներկայացուցիչը` Սաֆուրա Ալիզադեն` 5-րդը (145):

French businessman of Syrian descent Omar Harfouch has accused Azerbaijan of falsifying the voting results of 2010 Eurovision Song Contest, French journalist Jean Eckian told to PanARMENIAN.Net with reference to the French website – jeanmarcmorandini.com – specializing in broadcast of information on television.
Omar Harfouch said in an exclusive interview to jeanmarcmorandini.com that Azerbaijan exerted pressure on jurors of several countries, paying bribes through Azerbaijani embassies in these countries. According to Omar Harfouch, the bribes total sum amounted to $20mln.
On May 29, Oslo hosted the 55th Eurovision Song Contest, which brought together representatives of 39 countries. Germany's Lena Mayer-Landrut was announced the contest winner with 246 points. Meanwhile, Armenia's Eva Rivas was the seventh with 141 points and Azerbaijan's Safura Alizadeh was the fifth with 145 points.