Սիրիական ծագումով ֆրանսիացի գործարար Օմար Արֆուշը մեղադրել է Ադրբեջանին Եվրատեսիլ 2010-ի արդյունքները կեղծելու մեջ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնել է անկախ ֆրանցիացի լրագրող Ժան Էքյանը` մեջբերելով հեռուստատեսության մասին jeanmarcmorandini.com ֆրանսիական կայքը:
Jeanmarcmorandini.com-ին տված բացառիկ հարցազրույցում Արֆուշը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը ճնշում է գործադրել տարբեր երկրների ժյուրիի վրա` դեսպանատների միջոցով կաշառելով նրանց:
Երգի միջազգային 55-րդ մրցույթը` Եվրատեսիլը, կայացել է մայիսի 29-ին Օսլոյում: Մրցույթի եզրափակչում մասնակցում էին Եվրոպայի 39 երկրների ներկայացուցիչներ: Հանդիսատեսի և ժյուրիի քվեարկության արդյունքում հաղթող է դարձել Լենա Մայեր-Լանդրուտը Գերմանիայից (246 միավոր): Հայաստանը ներկայացնող Եվա Ռիվասը զբաղեցրել է 7-րդ տեղը (141 միավոր), Ադրբեջանի ներկայացուցիչը` Սաֆուրա Ալիզադեն` 5-րդը (145):

Французский бизнесмен сирийского происхождения Омар Арфуш (Omar Harfouch) обвинил Азербайджан в фальсификации результатов голосования на Евровидении 2010. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил независимый французский журналист Жан Экян со ссылкой на французский сайт о телевидении jeanmarcmorandini.com. В эксклюзивном интервью jeanmarcmorandini.com Омар Арфуш заявил, что Азербайджан оказывал давление на жюри различных стран, подкупив их через посольства Азербайджана в этих странах. По данным, имеющимся у Омара Арфуша, общая сумма подкупа составила 20 млн. долларов.
55-ый международный конкурс песни Евровидение состоялся 29 мая в Осло. В финале конкурса приняли участие представители 39 стран Европы. Посредством голосования зрителей и жюри победительницей конкурса была признана участница из Германии Лена Майер-Ландрут (246 балла). Между тем, певица из Армении Ева Ривас заняла 7 место (141), а представительница Азербайджана Сафура Ализаде – 5-ое (145).