Առաջին միջին քաշային կարգի (69,9 կգ) հայ բռնցքամարտիկ Վանես Մարտիրոսյանը (ԱՄՆ, 27-0,17 KOs) հերթական հաղթանակն է տարել արհեստավարժ ռինգում: Հունիսի 5-ին Նյու Յորքում նա հանդիպել է Ջո Գրինի (22-0, 14 KOs) հետ` 10 ռաունդային մենամարտում: Մարտիրոսյանը հաղթել է դատավորների միաձայն որոշմամբ` 96-93, 96-93 և 98-91հաշվով: Այս մրցույթում Մարտիրոսյանը պաշտպանել է NABF и WBO NABO տիտղոսները:
«Ես և Ջոն միասին մարզվել ենք ԱՄՆ պատանեկան հավաքականում, և ես գիտեմ, թե նա ինչպես է մարտը վարում: Նա լավ բռնցքամարտիկ է, սակայն հիմա ես շատ լավ մարզավիճակում եմ», – ասել է հայ բռնցքամարտիկը:

Армянский боксер в первом среднем весе (69,9 кг) Ванес Мартиросян (США, 27-0,17 KOs) одержал очередную победу на профессиональном ринге. 5 июня в Нью-Йорке он встретился в 10-раундовом поединке с Джо Грином (22-0, 14 KOs), которого победил единогласным решением судей со счётом 96-93, 96-93 и 98-91. В этом бою Ванес Мартиросян проводил защиту титулов NABF и WBO NABO. Поединок проходил в андекарте боя между Мигелем Котто и Юрием Форманом, передает championat.ru.
“Я и Джо тренировались вместе в юношеской сборной США, и я знаю, как он боксирует. Джо хороший боксер, но я сейчас в самой лучшей форме за всю мою карьеру”,- сказал ранее армянский боксер.