Մոսկվայում շարունակվում է բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայ բռնցքամարտիկ Դերենիկ Գիժլարյանը (51ք/կ) դուրս է եկել քառորդ եզրափակիչ և հունիսի 8-ին պայքարելու է կիսաեզրափակիչի ուղեգիր նվաճելու համար: Քառորդ եզրափակչում հանդես են գալու նաև Ազատ Հովհաննիսյանը (57 ք/կ), օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հրաչիկ Ջավախյանը, աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր և աշխարհի գավաթակիր Անդրանիկ Հակոբյանը (75 ք/կ) և Արթուր Խաչատրյանը (81ք/կ):
Եվրոպայի 2008-ի չեմպիոն Հովհաննես Դանիելյանն (48 ք/կ) իր ելույթները կսկսի քառորդ եզրափակիչից, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Լյովա Հովհաննիսյանը: Նշենք, որ 10 մարզիկներից կազմված Հայաստանի հավաքականը գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանի գլխավորությամբ ժամանել է Մոսկվա: Սամվել Մաթևոսյանը (69 ք/կ) և Կարեն Այլազյանը (54 ք/կ) դուրս են մնացել 1/16-րդ եզրափակչից, իսկ Արա Պուլուզյանը (60 ք/կ) և Ցոլակ Անանիկյանը (91ք/կ)` 1/8 եզրափակչից:

В Москве продолжается чемпионат Европы по боксу. Армянский боксер Дереник Гижларян (в/к 51) вышел в четвертьфинал и 8 июня поборется за выход в 1/2 финала. В 1/4 финала также выступят Азат Оганнесян (в/к 57), бронзовый призер Олимпийских игр Грачик Джавахян, серебряный призер чемпионата мира и обладатель Кубка мира Андраник Акопян (в/к 75) и Артур Хачатрян (в/к 81).
Чемпион Европы 2008 года Оганнес Даниелян (в/к 48) свои выступления начнет с четвертьфинала, корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил генеральный секретарь Федерации бокса Армении Лева Оганнесян.
Отметим, что сборная Армении в составе 10 человек под руководством главного тренера Рафаэеля Меграбяна отправилась в Москву. Самвел Матевосян (в/к 69) и Карен Айлазян (в/к 54) выбыли из 1/16 финала, а Ара Пулузян (в/к 60) и Цолак Ананикян (в/к 91) – из 1/8 финала.