Հունիսի 8-12-ը Երևանում 7-րդ անգամ տեղի կունենա օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի անվան գավաթի խաղարկությունը: Սպորտային մարմնամարզության մրցաշարը միջազգային է, մասնակցում են Հայաստանի, Վրաստանի և Իրանի հավաքականները:
«Մասնակիցների թիվը 43 է, Հայաստանից, բացի երևանյան դպրոցներից, մասնակցում են մարզիկներ Գյումրիից և Վանաձորից»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի քարտուղար Էլֆիկ Հովհաննիսյանը:
Հայ մարմնամարզիկներն այդ մրցաշարից հետո կմասնակցեն ԱՊՀ երկրների առաջնությանը, որը տեղի կունենա հունիսի 15-20-ը Պենզա քաղաքում (Ռուսաստան):

8-12 июня в Ереване уже в 7 раз пройдет Кубок имени Олимпийского чемпиона Альберта Азаряна. Турнир по спортивной гимнастике международный, и в нем примут участие сборные Армении, Грузии и Ирана.
“Число участников около 43, из Армении кроме ереванских школ, принимают участие и гимнасты из Гюмри, Ванадзора”,- сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации Армении по гимнастике Элфик Оганнесян.
Армянские гимнасты после этого турнира примут участие в чемпионате стран СНГ, который пройдет 15-20 июня в городе Пенза (Россия).