Հունիսի 8-ին Երևանում մեկնարկել է օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի անվան սպորտային մարմնամարզության գավաթը: Մրցաշարն ավանդական է և տեղի է ունենում 7-րդ անգամ: Մասնակցում են 43 մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից և Իրանից:
Առաջին օրը մարզիկները հանդես եկան «բազմամարտում»: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրին Վահան Ստեփանյանը, Հարություն Մերդինյանը և Արթուր Դավթյանը:
«Այսօրվա հաղթողները ելույթ կունենան մարմնամարզական տարբեր գործիքների վրա: Նրանց հետ կմրցեն նաև երկու մարզիկներ Վրաստանից և Իրանից»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Էլֆիկ Հովհաննիսյանը:
Ալբերտ Ազարյանը խոստովանեց, որ ուրախ է մարզիկների լավ ելույթների համար: «Մրցաշարը կազմակերպված է բարձր մակարդակով: Հուսով եմ, որ ապագայում մասնակցիների թիվը կավելանա: Ինձ դուր եկան Հայաստանի և Վրաստանի մարզիկները, որոնք հաջող ելույթ ունեցան»,- ասել է Ազարյանը:

On June 8, Olympic Champion Albert Azaryan’s Cup artistic gymnastics tournament kicked off in Yerevan, with 43 Armenian, Georgian and Iranian sportsmen participating.
Sportsmen competed in overall gymnastics during the first tournament day. Vahan Stepanyan, Harutyun Merdinyan and Arthur Davtyan won medals.
“The winners will also participate in individual event finals, were Georgian and Iranian sportsmen will also compete – two from each country,” Secretary General of the Armenian Gymnastics Federation Elfik Hovhannisyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Albert Azaryan was pleased with good performance of the sportsmen. “The tournament is organized at a high level, and I hope that the number of participants will grow in future,” said Azaryan.