Հունիսի 13-17-ը «UEFA Study Group Scheme» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի մարզչական սեմինար`կանանց ֆուտբոլի մարզիչների և կանանց ֆուտբոլի հետ կապ ունեցող անձանց համար: Սեմինարը տեղի կունենա Գերմանիայում` Դորտմունդի մոտ գտնվող Կայզերաու քաղաքում: Սեմինարի աշխատանքներին կմասնակցեն Գերմանիայի, Շվեդիայի, Բելգիայի և Հայաստանի ներկայացուցիչները, հաղորդում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը: Հայաստանի պատվիրակությունը մեկնելու է Գերմանիա հետևյալ կազմով`
Ֆլեմինգ Սերիցլև (ՀՖՖ տեխնիկական տնօրեն) Արմեն Պետիկյան (ՀՖՖ տեխնիկական տնօրենի տեղակալ) Արթուր Ազարյան (ՀՖՖ տեխնիկական տնօրենի օգնական) Սաթենիկ Ամիրանյան (ՀՖՖ միջազգային բաժնի պետ) Քնարիկ Աբելյան (ՀՖՖ միջազգային բաժնի մասնագետ) Ռոբերտ Սահակյան (ՀՖՖ ֆուտզալի և կանանց ֆուտբոլի բաժանմունքի պետ)

13-17 июня в рамках программы UEFA Study Group Scheme пройдет тренерский семинар для тренеров женского футбола и для лиц, связанных с женским футболом.
Семинар пройдет в немецком городе Кайзерау, вблизи Дортмунда и в нем примут участие делегации Армении, Германии, Швеции и Бельгии, PanARMENIAN.Net передают из пресс-службы Федерации футбола Армении.
В составе армянской делегации в Германию отправятся Флеминг Серицлев (технический директор сборных команд), Армен Петикян (заместитель технического директора сборных команд), Артур Азарян (помощник технического директора), Сатеник Амирханян (глава международного отдела), Кнарик Абелян (специалист международного отдела) и Роберт Саакян (начальник отдела футзала и женского футбола).
Из тренеров на семинаре примут участие Лиана Айрапетян, Вагаршак Асланян, Айк Киракосян, Гагик Степанян и Мгер Микаелян.