Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը հունիսի 12-ին ընդունել է «Եվրասիա» ակադեմիայի նախագահ Օլեգ Պոպցովին, Մոսկվայի հեռուստատեսային և ռադիոհեռարձակման ինստիտուտի ռեկտոր Վասիլի Կորելսկիին, «ՏՎՑ» հեռուստաընկերության քաղաքական տեսաբան Լեոնիդ Իոֆեին և Հայաստանի հեռուստատեսության և ռադիոյի ակադեմիայի ռեկտոր Համլետ Ղուշչյանին:
Խոսելով հայ-ռուսական մշակութային ընդհանրությունների մասին` Արթուր Բաղդասարյանը կարևորել է Հայաստանի և Ռուսաստանի միջեւ մշակութային կապերի առավել խորացմանն ուղղված հայ և ռուս մտավորականների ջանքերը: Քննարկվել են ԱՊՀ երկրներում տեղեկատվական անվտանգության խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել նաեւ Հայաստանում և Ռուսաստանում հեռուստաընկերությունների թվայնացման գործընթացին, հաղորդում է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի գրասենյակը:

12 Июнь 2010 - 09:47 AMT
12 июня секретарь Совбеза (СНБ) РА Артур Багдасарян принял президента академии «Евразия» Олега Попцова, ректора Московского института телевидения и радиовещания Василия Карельского, политобозревателя телеканала «ТВЦ» Леонида Иоффе и ректора Армянской академии телевидения и радиовещания Гамлета Гущяна.
В ходе встречи Артур Багдасарян отметил важность укрепления и расширения армяно-российского культурного сотрудничества. «Для нас очень важны усилия представителей армянский и российской интеллигенции, направленные на дальнейшее углубление культурных связей между Арменией и Россией»,- сказал секретарь Совбеза.
Собеседники также обсудили вопросы информационной безопасности и процесса оцифровки телевидения в Армении и России, сообщает пресс-служба СНБ.