ՀԱՀ-ում շարունակվում է ֆուտբոլի աշխարհի 19-րդ առաջնությունը: B խմբում առաջատար են Կորեայի և Արգենտինայի հավաքականները, որոնք համապատասխանաբար հաղթել են Հունաստանի և Նիգերիայի հավաքականներին:
C խմբում միանշանակ առաջնորդը Սլովենիայի հավաքականն է, որը հաղթել է Ալժիրին, իսկ Անգլիան և ԱՄՆ-ն կիսել են միավորները` խփելով մեկական գոլ: «Առյուծների» կազմում գոլ է խփել թիմի ավագ Սթիվեն Ջերարդը, ամերիկացիներից` Քլինթ Դեմպսին:
Միակ խաղը, որում գրանցվել է խոշոր հաշիվ, կայացել է «Դուրբան» մարզադաշտում: D խմբում Գերմանիայի հավաքականը 4:0 հաշվով հաղթել է Ավստրալիայի հավաքականին: Առաջին խաղակեսում գերմանացիներն առաջատար էին Լուկաշ Պոդոլսկու և Միրոսլավ Կլոզեի գոլերի շնորհիվ: Երկրորդ խաղակեսում ավստրալացիների կազմից հեռացվեց Թիմ Կահիլը, և Գերմանիայի հավաքականն ամբողջությամբ խաղի ընթացքը վերցրեց իր ձեռքը: Վերջին երկու գոլերը խփեցին Թոմաս Մյուլերը և Կակաուն:
Սերբիա-Գանա խաղում 0:1 հաշվով հաղթել են «սև մայրացամաքի» ներկայացուցիչները: B խմբում առաջին տեղերը զբաղեցնում են Գերմանիայի և Գանայի հավաքականները:
Հունիսի 14-ին E խմբում կայանալու են Հոլանդիա-Դանիա և Ճապոնիա-Կամերուն հանդիպումները, իսկ F խմբում` Իտալիա-Պարագվայ:

14 Июнь 2010 - 09:00 AMT
В ЮАР продолжается 19 чемпионат мира по футболу. В группе В лидеры сборные Кореи и Аргентины, которые соответственно победили сборных Греции и Нигерии.
В группе С однозначный лидером является сборная Словении, которая победила Алжир, а Англия и США поделили очки, забив по одному голу. Гол в составе “львов” забил капитан команды Стивен Джерард, из американцев отличился Клинт Демпси.
Единственная игра, в которой был зафиксирован крупный счет, состоялась на стадионе “Дурбан”. В группе D сборная Германии со счетом 4:0 победила сборную Австралии. Уже в первом тайме немцы вели в счете благодаря голам Лукаша Подолски и Мирослава Клозе. Во втором тайме из австралийцев был удален Тим Кахил, и сборная Германии полностью взяла ход игры в свои руки. Последние 2 гола забили Томас Мюллер и Какау.
В матче Сербия-Гана, в котором фаворитом считались сербы, победили представители “черного континента” со счетом 0:1. В группе первые места занимают сборные Германии и Ганы.
14 июня в группе E состоятся встречи Голландия-Дания и Япония-Камерун, а в группе F – Италия-Парагвай.