15 Հունիս 2010 - 12:40 AMT
Asia հիմնադիրներից մեկը Ռագլանի փառատոնում ելույթ ունեցավ «Ջեֆ Դաունս և ընկերներ – Ռոքն օգնում է Հայաստանին» հատուկ ծրագրով
1989թ. իրականացված Rock Aid Armenia նախագծի մասնակիցները շարունակում են օգնել Հայաստանին:Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, հունիսի 12-ին Asia խմբի հիմնադիրներից մեկը, ստեղնահար Ջեֆ Դաունսը ելույթ ունեցավ Ռագլանի (Մեծ Բրիտանիա) ամենամյա երաժշտական փառատոնում` «Ջեֆ Դաունս և ընկերներ – Ռոքն օգնում է Հայաստանին» հատուկ ծրագրով:
Փառատոնի 150-տեղանոց դահլիճի բոլոր տոմսերը վաճառվել էին, իսկ Ջեֆ Դաունսի և ընկերների ելույթը մեծ հաջողություն ունեցավ:
2009թ. հոկտեմբերին Ջեֆ Դաունսն այցելել էր Հայաստան Մեդիամաքս-ի կողմից կազմակերպված Armenia Grateful 2 Rock նախագծի շրջանակներում և ՀՀ նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել էր «Պատվո շքանշանով»` Rock Aid Armenia նախագծում ունեցած մեծ ներդրման համար: Ռագլանում Ջեֆ Դաունիս համերգից ստացված ողջ հասույթը /3 հազար դոլար/ կտրամադրվի Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերակառուցման հիմնադրամին: Նույն հիմնադրամ է փոխանցվել նաև Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանի երևանյան համերգներից ստացված ողջ հասույթը:

Участники реализованного в 1989 году проекта Rock Aid Armenia продолжают помогать Армении. Один из основателей группы Asia, клавишник Джеф Даунс (Geoff Downes) выступил 12 июня на ежегодном музыкальном фестивале в Раглане (Великобритания) со специальной программой «Джеф Даунс и друзья – Rock Aid Armenia». Все билеты в 150-местный зал фестиваля были раскуплены, а выступление Джефа Даунса и друзей пользовалось большим успехом.
Джеф Даунс посетил Армению в октябре 2010 года в рамках проекта Armenia Grateful 2 Rock и был награжден «Орденом Почета» за активный вклад в проект Rock Aid Armenia.
Выручка от концерта Джефа Даунса в Раглане в размере $3 тысяч будет перечислена в фонд восстановления музыкальной школы N 6 в Гюмри. В тот же фонд перечислена вся выручка ($ 45 тысяч) от концертов вокалиста Deep Purple Яна Гиллана с Государственным филармоническим оркестром Армении, организованных Медиамакс в Ереване в марте этого года.