17 Հունիս 2010 - 08:10 AMT
System of a Down խմբի նախկին մենակատարի համերգը կկայանա օգոստոսի 12-ին: Այդ մասին հայտարարել է DEEM Communications ընկերության ղեկավար Րաֆֆի Նիզիբլյանը: Նրա խոսքերով, նախատեսվում է ընդամենը մեկ համերգ` կապված երգչի հագեցած գրաֆիկի հետ: Մենահամերգի ժամանակ երգիչը հիմնականում կներկայացնի երգեր Elect the Dead ալբոմից և նոր ալբոմից: «Սակայն համերգի ծրագիրը դեռ վերջնականապես կազմված չէ, և եթե Սերժ Թանկյանը ցանկանա, ապա կարող է երգել նաև հին երգեր»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Րաֆֆի Նիզիբլյանը: Համերգի ժամանակ երգչին ուղեկցելու են նրա խմբի 6 անդամներ, նրանց կնվագակցեն տեղի երաժիշտները:
Ինչպես խոստանում են համերգի կազմակերպիչները, Րաֆֆի Նիզիբլյանը և Fugitive Studios (ԱՄՆ) ընկերության ներկայացուցիչ Արմեն Գուբելյանը, համերգը խոստանում է անմոռանալի լինել: Այն տեղի կունենա «Elect the Dead» ալբոմի պրոմո-շրջագայության շրջանակներում: Համերգը տեղի կունենա ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ:

17 Июнь 2010 - 08:10 AMT
Концерт бывшего солиста рок-группы System of a Down Сержа Танкяна в Армении состоится 12 августа 2010 года. Об этом заявил руководитель компании DEEM Communications Раффи Низиблян. По его словам, планируется всего один концерт певца в связи с его очень плотным графиком.
Во время сольного концерта певец в основном представит песни из альбома Elect the Dead. “Однако программа концерта еще не составлена окончательно, и если Серж Танкян захочет, то он может спеть и свои старые песни”,- подчеркнул в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Раффи Низиблян.
Во время концерта певца будут сопровождать 6 членов его группы, которым будут аккомпанировать армянские музыканты, исполняющие классическую музыку.
Как сказали организаторы концерта, Раффи Низиблян и представитель компании Fugitive Studios (США) Армен Губелян, концерт обещает быть незабываемым. Он пройдет в рамках промо-тура альбома “Elect the Dead”.