Հայ ջութակահար Խաչատուր Ալմազյանի ղեկավարած Almazian's Obsession համույթն իր ելույթով կբացի Սկոպյեի ամառային փառատոնը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել Խաչատուր Ալմազյանը, փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը և համույթի համերգը տեղի կունենան հունիսի 21-ին` Մակեդոնիայի օպերայի և բալետի մեծ դահլիճում:
Almazian's Obsession համույթի ելույթը նշանավոր փառատոների բացման կամ փակման արարողություններին արդեն ավանդույթ է դարձել: Համույթը ելույթ է ունեցել Էմիր Կուստուրիցայի առաջին Kustendorf Film & Music Festival փառատոնի բացմանը, «Rhythm of Europe» փառատոնի փակմանը, ինչպես նաև EXIT փառատոնի փակմանը, որը ճանաչվել է Եվրոպայի լավագույն փառատոնը և ընդգրկվել է աշխարհի լավագույն փառատոների տասնյակում` CNN-ի վարկածով:
Almazian's Obsession համույթն կազմված է 20 աղջիկներից, այն հանդես է գալիս «classical crossover» ոճում: 2007թ. Խ.Ալմազյանի ստեղծած համույթը կարճ ժամանակում մեծ ճանաչում ստացավ, որի ապացույցն է ԶԼՄ-ների ու առաջատար պրոդյուսերների ուշադրությունը, տարբեր միջոցառումների մասնակցելու մշտական հրավերները: 2010թ. դեկտեմբերին աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Էմիր Կուստուրիցան մտադիր է կլիպ նկարահանել Almazian's Obsession համույթի մասնակցությամբ:

Almazian's Obsession music band, under the guidance of Armenian violinist Khachatur Almazian will open Skopje Summer 2010 festival at the Grand Hall of the Macedonian Opera and Ballet on June 21, 2010.
Almazian's Obsession was born at the end of 2007 with the premise of changing the approach towards classical music with a mission to fuse brilliant virtuosity with female beauty. This unique show, established by violinist Khachatur Almazian and 20 attractive ladies with exceptional musical talent, was labelled by the media as the “New Classic for the New Millennium".
Their repertoire in crossover stile combines classical pieces in new arrangements as well as ethno world music and compositions written and dedicated exclusively to them.
During its short time of existence Almazian's Obsession has appeared on TV stations worldwide, published a multimedia DVD, participated in numerous festivals and, above all, was personally selected by renowned film director Emir Kusturica to open his first Kustendorf Film and Music Festival in 2008.
The first European tour of Almazian's Obsession is planned for next season; also, a much awaited video clip directed by Emir Kusturica is in preparation for release at the end of 2008.