Հայ ջութակահար Խաչատուր Ալմազյանի ղեկավարած Almazian's Obsession համույթն իր ելույթով կբացի Սկոպյեի ամառային փառատոնը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել Խաչատուր Ալմազյանը, փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը և համույթի համերգը տեղի կունենան հունիսի 21-ին` Մակեդոնիայի օպերայի և բալետի մեծ դահլիճում:
Almazian's Obsession համույթի ելույթը նշանավոր փառատոների բացման կամ փակման արարողություններին արդեն ավանդույթ է դարձել: Համույթը ելույթ է ունեցել Էմիր Կուստուրիցայի առաջին Kustendorf Film & Music Festival փառատոնի բացմանը, «Rhythm of Europe» փառատոնի փակմանը, ինչպես նաև EXIT փառատոնի փակմանը, որը ճանաչվել է Եվրոպայի լավագույն փառատոնը և ընդգրկվել է աշխարհի լավագույն փառատոների տասնյակում` CNN-ի վարկածով:
Almazian's Obsession համույթն կազմված է 20 աղջիկներից, այն հանդես է գալիս «classical crossover» ոճում: 2007թ. Խ.Ալմազյանի ստեղծած համույթը կարճ ժամանակում մեծ ճանաչում ստացավ, որի ապացույցն է ԶԼՄ-ների ու առաջատար պրոդյուսերների ուշադրությունը, տարբեր միջոցառումների մասնակցելու մշտական հրավերները: 2010թ. դեկտեմբերին աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Էմիր Կուստուրիցան մտադիր է կլիպ նկարահանել Almazian's Obsession համույթի մասնակցությամբ:

17 Июнь 2010 - 10:51 AMT
Ансамбль Almazian's Obsession под руководством армянского скрипача Хачатура Алмазяна своим выступлением откроет Летний фестиваль в Скопье (Skopje Summer 2010). Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net Хачатур Алмазян, торжественная церемония открытия фестиваля и концерт ансамбля состоится 21-го июня в Большом зале Македонской оперы и балета.
Выступление ансамбля Almazian's Obsession на открытии или закрытии знаковых фестивалей уже стало традицией. Ансамбль выступил на открытии первого Kustendorf Film & Music Festival Эмира Кустурицы, закрытии фестиваля «Rhythm of Europe», а также закрытии фестиваля EXIT, признанного лучшим фестивалем Европы и вошедшего в десятку лучших фестивалей мира по версии CNN.
Ансамбль Almazian's Obsession, состоящий из 20 девушек, выступает в стиле «classical crossover». Созданный Хачатуром Алмазяном в конце 2007 года, ансамбль за короткий период большую популярность, доказательством чего служит повышенное внимание СМИ и ведущих продюсеров, постоянные приглашения к участию в различных мероприятиях. В декабре 2010 года всемирно известный кинорежиссер Эмир Кустурица планирует снять клип с участием ансамбля Almazian's Obsession.